Půjčka bez registru a doložení příjmů • Slovník pojmů • Home Credit…

Půjčka bez nahlížení do registru a doložení příjmů

Lidé často vyhledávají půjčky bez registru a doložení příjmů. Věřitel by však měl před poskytnutím půjčky posoudit úvěruschopnost žadatele. K tomu mimo jiné může docházet na základě informací, jak žadatel splácí své stávající dluhy. Tyto informace je obtížné získat jinak než nahlížením do registrů dlužníků. Z registrů je jasné, jestli žadatel své dosavadní úvěry splácí řádně a včas, nebo ne.

Je standardem, že věřitelé u nových žádostí o půjčku ověřují v registrech, například bankovním (BRKI), nebankovním (NRKI) registru klientských informací nebo SOLUSu, jak se žadatel chová ve vztahu ke svým stávajícím úvěrům. Je to oboustranně výhodné, protože při pozitivní historii žadatele může věřitel předpokládat, že bude dostávat splátky řádně a včas. Naopak negativní historie splácení může znamenat vyšší riziko pro věřitele.

Ani jedna strana totiž nemá zájem dostat se do těžké situace, kdy by dlužník nebyl schopný splácet. Proto věřitel zjišťuje, zda má žadatel dostatečně vysoké příjmy a není už současně příliš zatížený dřívějšími dluhy nebo úvěry.

Home Credit půjčuje zodpovědně

V Home Creditu si myslíme, že zodpovědný, férový a bezpečný přístup je při poskytování půjček základem. Určitý stupeň ověřování vaší bonity je před poskytnutím úvěru nezbytný pro dodržení našich zákonných povinností jakožto věřitele. Cílem je ověřit, že Vás půjčka finančně neohrozí.

Nemusíte se bát, že se záznamem v registru nedosáhnete na půjčku. Když uvidíme, že řádně a včas splácíte dosavadní úvěry, je taková informace pozitivní. To platí v případě, že nejste příliš zadlužení. Vždy tak budeme mít jistotu, že vás půjčka nezatíží příliš a nedostanete se do dluhové pasti.

Pozor na nebezpečné nabídky půjček

Na internetu můžete najít neseriózní nabídky, které slibují rychlé peníze bez nahlížení do registru nebo ověřování příjmů. Takové jednání je jasným signálem nebezpečné půjčky pro klienta. Často vyniká enormním úrokem, vysokými sankcemi za zpoždění platby a nekončí dobře.

Těchto nabídek naštěstí od roku 2016 výrazně ubylo. Lví podíl na zlepšení situace v sektoru spotřebitelských úvěrů mají regulace, které donutily neseriózní věřitele ukončit svou činnost. Přesto je dobré zůstat obezřetný a při výběru poskytovatele půjčky ověřovat, že má oprávnění poskytovat úvěry udělené ČNB.

Máte zájem o Flexibilní půjčku od Home Creditu?