Pomáháme zlepšovat svět • Home Credit a.s.

Pomáháme zlepšovat svět

DESK Pomahame

Home Credit podporuje vybrané projekty v oblastech kultury, zdravotnictví, vzdělávání a sociální sféry.

LETNÍ SHAKESPEAROVSKÉ SLAVNOSTI

Jako nosný projekt v oblasti české kultury každoročně podporujeme Letní shakespearovské slavnosti (LSS). Tato kulturní akce je jedinečnou přehlídkou nejkvalitnějšího českého divadla a je považována za jednu z předních kulturních událostí roku.

Zobrazit celý text

Letní Shakespearovské slavnosti

Jako nosný projekt v oblasti české kultury každoročně podporujeme Letní shakespearovské slavnosti (LSS). Tato kulturní akce je jedinečnou přehlídkou nejkvalitnějšího českého divadla a je považována za jednu z předních kulturních událostí roku.

Jako jeden z hlavních partnerů LSS dostáváme lístky na představení v Praze, Brně a Bratislavě. Ty pak za dobrovolný příspěvek věnujeme zaměstnancům. Výtěžek zdvojnásobíme a věnujeme na dobrou věc. V roce 2021 jsme vybrali perinatální hospic Dítě v srdci.

THE KELLNER FAMILY FOUNDATION

Rodinnou nadaci založili Renáta a Petr Kellnerovi v roce 2009 a o dva roky později ji sloučili s Nadací Educa, která do té doby poskytovala stipendia studentům gymnázia Open Gate. Nadace The Kellner Family Foundation směřuje své působení do čtyř projektů.

Zobrazit celý text

The Kellner Family Foundation

Rodinnou nadaci založili Renáta a Petr Kellnerovi v roce 2009 a o dva roky později ji sloučili s Nadací Educa, která do té doby poskytovala stipendia studentům gymnázia Open Gate. Nadace The Kellner Family Foundation směřuje své působení do čtyř projektů.

První z nich, Projekt Open Gate, umožňuje studium na stejnojmenném osmiletém gymnáziu sociálně slabším studentům. Projekt Univerzity, na předchozí volně navazuje. Nadace udílí granty absolventům českých středních škol a gymnázií, aby mohli pokračovat ve vzdělávání na zahraničních univerzitách.

V roce 2011 vznikl Projekt Pomáháme školám k úspěchu. Základním školám poskytuje prostředky na to, aby si mohli jejich učitelé i vedení zlepšovat kvalifikaci, učit se nové metody a měli více času věnovat se naplno svým žákům.

Čtvrtý z nadačních projektů se zaměřuje na práci českých vědců. Víceletými granty z Projektu Science podporuje výzkum nádorových onemocnění. Příjemci jsou výjimečné vědecké osobnosti s mezinárodním úspěchem, ale také začínající talenty, nevyjímaje čerstvé absolventy lékařských či přírodovědných fakult, kteří chtějí získávat zkušenosti na prestižních pracovištích.

Mimo hlavní projekty pak nadace přispívá dalším jednotlivcům a institucím na projekty z oblasti kultury a podpory zdraví. Cíl všech projektů je stejný: motivovat k větší snaze ty, kteří mají předpoklady uspět.

Více o The Kellner Family Foundation zde.

NADACE SIRIUS

Nadace Sirius pomáhá dětem, které neměly v životě štěstí. Od svého založení v roce 2008 systematicky mapuje problematiku ohrožených dětí. Díky výsledkům výzkumů, závěrům z grantových řízení a spolupráci s odborníky vyhledává oblasti, ve kterých je třeba doplnit či změnit zavedené postupy.

Zobrazit celý text

Nadace Sirius

Nadace Sirius pomáhá dětem, které neměly v životě štěstí. Od svého založení v roce 2008 systematicky mapuje problematiku ohrožených dětí. Díky výsledkům výzkumů, závěrům z grantových řízení a spolupráci s odborníky vyhledává oblasti, ve kterých je třeba doplnit či změnit zavedené postupy. Podporuje aktivity, které adresují tyto oblasti a jejichž výsledkem je především trvalé řešení identifikovaných problémů. Nadace klade velký důraz na aktivity preventivní povahy a přinášející systémová řešení. Mezi současná klíčová témata patří řešení otázky primární prevence ohrožení rodiny, náhradní rodinná péče a problematika dětí se zdravotním postižením.

Více o nadaci Sirius zde.

Charitativní program Malina

Tento veřejně prospěšný program tvoří a naplňují zaměstnanci společnosti Home Credit. Vybrané charitativní a veřejně prospěšné projekty podporujeme nejen finančně. Zaměstnanci sami vybírají, komu a jak pomohou. Home Credit každou vybranou částku zdvojnásobí. Zároveň zaměstnance v prospěšných aktivitách podporuje dny volna, příspěvky nebo know-how v dané oblasti. Malina je sladký plod skládající se z malých činů zaměstnanců. Ten přispívá k pohodě a zmírnění starostí potřebných.

Pomoc Ukrajině

Válka do Evropy 21. století nepatří. Doufáme, že boje na Ukrajině a s nimi spojené ztráty na lidských životech, které jsou důsledkem nevyprovokované agrese ze strany Ruska, budou co nejdříve ukončeny. Skupina PPF, kam Home Credit ČR a SR patří, se rozhodla pomoci dětem uprchlíků z Ukrajiny částkou 100 miliónů korun na jejich vzdělávání v českých školách. Vedle této významné pomoci zorganizoval Home Credit a jeho zaměstnanci několik menších sbírek. Jsme přesvědčení, že každá pomoc je v této situaci důležitá. Vedle materiální sbírky jsme díky charitativní snídaní poslali na pomoc lidem prchajícím z válkou devastované Ukrajiny více než 108 000,- Kč. Další finanční pomoc lze posílat díky QR kódům na našich nástěnkách.

MIMOŘÁDNÁ POMOC

V roce 2021 jsme pomáhali lidem zasaženým tornádem, které se na konci června prohnalo jižní Moravou. Home Credit vyslal do této oblasti opakovaně své zaměstnance, kteří pomáhali odklízením následků. Na podzim jsme se na místo vrátili se sazenicemi ovocných stromů a pomohli tak místním obnovit jejich zahrady.

1525 microsoftteams 9 460x420px 03cfe454 9a808451cc7ccb14a1b00bf796ecab0a

DAROVÁNÍ KRVE

Zaměstnanci Home Creditu pravidelně darují krev ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně. Oddělení komunikace se daří propojit prvodárce se zkušenými dárci tak, aby lidé, kteří darují krev poprvé, měli snadnější cestu k dobrému skutku.

1519 microsoftteams 3 460x420px 31851d97 55beba5b88abe2195c6e129a1a014d98

VÁNOČNÍ CHARITATIVNÍ TRHY

Na vánočních trzích lidé z Home Creditu prodávají vlastnoručně vyrobené, uvařené či upečené výrobky. Trhy se konají v prosinci, anebo kvůli pandemii punkově v červenci. Vždy prodejem vybereme přes 50 tisíc korun a podpoříme dobrou věc. Například Diakonii BETLÉM v Kloboukách u Brna, kde pečují o lidi s těžkým mentálním a kombinovaným postižením.

1522 microsoftteams 5 460x420px 2734ffe8 9b0d9b47cbdb026d5fab9c2dc4bbb097

SPORTOVNÍ DEN

Každý rok chystáme sportovní den. Startovné za sportovce v rámci našeho programu Malina násobíme a předáváme organizacím, které pečují o handicapované klienty. Navázali jsme spolupráci s ParaCENTREM Fenix, které pomáhá lidem po poranění páteře a míchy a jejich blízkým při návratu do aktivního života.

1521 microsoftteams 7 460x420px 3143c7c3 fdf2ef489c49b9f4847ace9660ed7089

KRÁLOVSKÉ SNÍDANĚ PRO DOBROU VĚC

Zaměstnanci Home Creditu pravidelně připravují a prodávají svým kolegům dobroty. Peníze pak předáváme organizacím, které pečují o lidi, nebo zvířata v těžkých situacích. Pravidelně nás se svými klienty a jejich výrobky navštěvuje také Kavárna Pohodička z Náměště nad Oslavou – unikátní sociálně terapeutická dílna organizace Domov bez zámku.

1520 microsoftteams 4 460x420px d261396e 5ba0518b58a3b43816d1582cf162c0d8

VÁNOČNÍ SBÍRKA PRO OPUŠTĚNÁ ZVÍŘATA

Každoročně v prosinci pořádáme sbírku pro opuštěná zvířata. Zaměstnanci Home Creditu sbírají jak finanční prostředky, tak i věcné dary, jako krmivo, deky apod., které následně předávají do útulku pro opuštěná zvířata.

1523 microsoftteams 6 460x420px 582b96f3 2ee0c1c9ae3801751ed55c3e552aca61