Šikovný účet • Home Credit a.s.

Šikovný účet

Je to krásný pocit, když můžete nakoupit na splátky kdekoliv.

1944x1356 SIKUC

Na splátky nakoupíte kdekoliv a bez zbytečného papírování.

Splacené peníze můžete znovu využít, na cokoliv si přejete.

Jak využijete peníze z Šikovného účtu

Na splátky nakoupíte ve všech prodejnách i e-shopech v ČR i v zahraničí. Jak na to?

Hotovost si vyberete ze všech bankomatů. První výběr máte každý měsíc zdarma, každý další výběr je za 59 Kč.

Peníze si převedete na bankovní účet na pár kliků v aplikaci nebo po telefonu.

Vydejte si virtuální kartu k účtu

Zvládnete to obratem v naší mobilní aplikaci. Virtuální karta je zcela bezpečná a k Šikovnému účtu ji máte zdarma. Poté si ji stačí přidat do Peněženky Google nebo Apple a můžete začít platit mobilem nebo hodinkami.

Mějte své nákupy na splátky pod kontrolou v mobilní aplikaci

 • Jednoduché splácení a údaje o splátce

  Ihned po přihlášení vidíte aktuální stav i termín splátky.

  Odeslání splátky vyřídíte na pár kliknutí přes ikonu své banky nebo pomocí QR kódu. Číslo účtu, částku a variabilní symbol vyplníme za vás.

 • Měsíční výpisy v digitální podobě

  Šetříme naši přírodu. V aplikaci najdete na jednom místě výpisy za posledních 12 měsíců.

 • Virtuální karta pro bezpečné placení

  Kartu vám vydáme obratem přímo v aplikaci. Než vyrazíte do obchodu nebo bankomatu, přidejte si virtuální kartu do Peněženky Google nebo Apple.

  V aplikaci si bezpečně zobrazíte údaje karty. V případě potřeby vyřešíte blokaci nebo změnu limitů.

 • Výhodné nákupy na každém kroku

  V sekci Odměny najdete aktuální nabídky, díky kterým ušetříte na nákupech i na úrocích.

  U Premia partnerů můžete ušetřit až 20 % z ceny nákupu. Na splátky s 0% úrokem nakoupíte tisíce produktů.

 • Převod peněz na pár kliknutí

  Potřebujete rychle peníze na svém bankovním účtu? Stačí par kliknutí v aplikaci a peníze putují přímo k vám. Využít můžete i platbu přes QR kód.

  TIP: Když potřebujete víc, můžete si požádat o navýšení úvěrového rámce.

 • Kompletní pohyby na účtu

  V historii transakcí vidíte přehledně všechny své nákupy, převody i splátky.

Stáhněte si mobilní aplikaci pro Android nebo iOS zdarma.

Proč nakupovat se Šikovným účtem

Splátkové programy

Na splátky nakoupíte kdekoliv bez schvalování a papírování. Částku od 2 000 Kč zaplatíte postupně v pevných splátkách s nižším úrokem.
Zjistit víc

HC SIKUC web nakup 1380x1260px

Desetina 10 + 1

Se splátkovým programem Desetina si jednoduše spočítáte, kolik zaplatíte. Vždy je to jen jedna splátka navíc.
Zjistit víc

HC SIKUC web desetina 1380x1260px

Věrnostní program Premia

U Premia partnerů můžete získat až 20 % zpět z nákupu kartou. Ušetříte za elektroniku, tankování, kosmetiku a další zboží.
Ukázat všechny partnery

SIKUC web premia cz 1380x1260px

Bezúročné období až 51 dnů

Abyste se vyhnuli úrokům z nákupů v konkrétním měsíci, stačí vrátit celkovou dlužnou částku zpět na účet do 51 dnů od začátku tohoto měsíce. Srpnové nákupy tedy stačí zaplatit do 20. září.

HC SIKUC web bo cz 1380x1260px

Vylepšete si Šikovný účet na PLUS

Za 39 Kč měsíčně získáte navíc balík výhod, se kterým ušetříte na úrocích. 
Tarif PLUS si během chvilky nastavíte v mobilní aplikaci nebo na lince 542 100 100.

4x ročně 10 %
zaplacených úroků zpět

Více

4x ročně 10 % zaplacených úroků zpět

Stačí včas a řádně splácet a my vám 4x ročně vrátíme 10 % zaplacených úroků.

Jeden nákup ročně na splátky s 0% úrokem

Více

Jeden nákup ročně na splátky s 0% úrokem

Nákup kartou od 2 000 Kč můžete jednou za rok rozložit do 5 nebo 10 splátek s 0% úrokem. Zvládnete to na pár kliknutí v mobilní aplikaci. Rozložení do splátek je potřeba zadat v měsíci, ve kterém byl nákup zaúčtovaný.

Základní tarif Šikovného účtu je ZDARMA. Tarif PLUS s výhodami navíc je za 39 Kč měsíčně. V průběhu využívání Šikovného účtu se můžete 2x do roka přepnout na tarif PLUS a kdykoliv přepnout zpět na základní tarif.

Jak funguje Šikovný účet

Jak splácet

Minimální splátka je 4 % z dlužné částky. Můžete ale splácet i víc.

V čem je výhoda

V čem je výhoda

Výši splátek a způsob jejich platby si můžete libovolně měnit podle toho, jak se vám to hodí. Zaplatit musíte vždy jen minimální splátku, kterou vám pošleme v měsíčním výpisu.

Pojištění splátek a osobních věcí

Když se vám něco stane nebo vám odcizí osobní věci, pomůže.

Více o pojištění splátek a os. věcí

Ještě náš Šikovný účet nemáte? Sjednejte si ho jednoduše zde.

Příklad splácení pro splátkový program Desetina:

Při výši čerpání z revolvingového úvěru 2 000 Kč, výši splátky 200 Kč a době trvání splátkového programu 11 měsíců do 20. dne v měsíci, v němž je splatná poslední splátka, je roční úroková sazba 17,65 %, RPSN 19,1 %, celkem zaplatíte 2 200 Kč. Příklad je vypočten za předpokladu, že čerpání se uskuteční 1. 9. 2024, úhrada první splátky je 20. 10. 2024 a datum splatnosti poslední splátky je 20. 8. 2025.

Příklad splácení pro nákup na splátky s 0% úrokem:

Při výši čerpání z revolvingového úvěru 2 000 Kč, výši splátky 200 Kč a době trvání splátkového programu 10 měsíců do 20. dne v měsíci, v němž je splatná poslední splátka, je roční úroková sazba 0,00 %, RPSN 0,0 %, celkem zaplatíte 2 000 Kč. Příklad je vypočten za předpokladu, že čerpání se uskuteční 1. 9. 2024, úhrada první splátky je 20. 10. 2024 a datum splatnosti poslední splátky je 20. 7. 2025.

V některých případech může dojít z důvodu zaokrouhlování splátek na celé Kč k nepatrným rozdílům ve výši poslední splátky. Konkrétní výše poslední splátky bude uvedena v měsíčním výpise. Hodnoty se vztahují pouze k čerpání úvěru rozloženému do splátkového programu a nezohledňují další případné transakce a poplatky splácené standardním způsobem dle podmínek vaší úvěrové smlouvy. Nabídka platí za splnění podmínek Home Credit a.s. Nabídkou nevzniká nárok na poskytnutí splátkového programu.

Ilustrativní výpočet dle zákona pro revolvingový úvěr:

Výše úvěru 30 000 Kč, roční úroková sazba 26,28 %, RPSN 33,2 %, celkem zaplatíte 34 740 Kč. Jednotlivé po sobě jdoucí měsíční splátky: 3 196 Kč, 3 141 Kč, 3 087 Kč, 3 032 Kč, 2 977 Kč, 2 922 Kč, 2 868 Kč, 2 813 Kč, 2 758 Kč, 2 703 Kč, 2 649 Kč, 2 594 Kč. Splátky a částka, kterou celkem zaplatíte, jsou matematicky zaokrouhleny. Uvedené hodnoty platí za předpokladu čerpání celé výše úvěru okamžitě, bezhotovostně, v plné výši, při nejvyšším poplatku, nejvyšší úrokové sazbě, při poskytnutí úvěru na období jednoho roku a splacení ve 12 měsíčních splátkách se stejnou výší jistiny.

Nabídka nezohledňuje další čerpání úvěru ani využití doplňkových služeb. Nabídkou nevzniká nárok na poskytnutí úvěru. Každou žádost o čerpání úvěru posuzujeme individuálně a může se od prezentované lišit a maximální výše RPSN nepřesáhne 40,5 %.

Nejčastější dotazy

Co mám dělat, když nemůžu splácet?

Pokud se dostanete do neočekávané finanční situace, která vám znemožní plnit řádně a včas závazky vůči naší společnosti, neváhejte a informujte nás o tom co nejdříve. Nejlépe ještě předtím, než se dostanete do prodlení se svou splátkou. Můžete se tak mj. vyhnout postihům, které se pojí s nezaplacením splátky v řádném termínu. Přečtěte si podrobný návod zde.

K čemu a kde mohu Šikovný účet použit?

Se Šikovným účtem můžete nakupovat na splátky virtuální nebo fyzickou kartou na e-shopech i v kamenných prodejnách, posílat si peníze na svůj bankovní účet nebo vybírat z bankomatu. To vše bez uzavírání dalších smluv, v ČR i v zahraničí.

Co je to virtuální karta?

Virtuální karta alternativou fyzické karty pro bezpečné placení na internetu. Vydáme vám ji na pár kliknutí v naší mobilní aplikaci a tam ji také budete mít uloženou. V jakémkoliv e-shopu pak jednoduše zvolíte platbu kartou, zobrazíte si údaje z karty a ty jednoduše zadáte. Více o virtuální kartě.

K čemu je mobilní aplikace Home Credit a kde ji získám?

V aplikaci Home Credit ovládáte svůj Šikovný účet a je pro naše klienty zdarma. Stáhnete si ji ve svém obchodě s aplikacemi.

Šikovný účet s prvním nákupem

Při nákupu na splátky, například na partnerském e-shopu nebo v kamenné prodejně, od nás zdarma dostáváte také Šikovný účet. Váš nákup na splátky se rovnou odečte ze Šikovného účtu a za zbytek peněz na účtu můžete dál nakupovat. Nákup na splátky i samotný Šikovný účet jsou tedy jeden finanční produkt vázaný na jednu úvěrovou smlouvu.

Jak si aktivuji tarif PLUS?

Šikovný účet PLUS si můžete sjednat přímo při uzavření smlouvy. Nebo na něj jednoduše přejít i kdykoliv později, a to přepnutím tarifu v mobilní aplikaci nebo na lince 542 100 100.

4.5 / 5 z 2295 hodnocení spokojenosti s produktem