Kreditní karta • Slovník pojmů • Home Credit a.s.

Kreditní karta

Kreditní karta je varianta platební karty, kterou klient čerpá finanční prostředky poskytovatele úvěru. Majitel kreditní karty může z úvěrového účtu ke kartě vyčerpat jakoukoliv částku až do výše schváleného úvěrového rámce.

Peníze z úvěrového účtu ke kreditní kartě může klient například vybrat z bankomatu, převést si je na svůj bankovní účet nebo přímo zaplatit kartou v kamenných prodejnách nebo na e-shopu v České republice i v zahraničí.

V Home Creditu můžou klienti s kreditní kartou využít takzvané bezúročné období. To je časový úsek v délce až 51 dní, ve kterých může klient na účet ke kartě bezúročně vrátit čerpanou částku využitou v předešlém období na nákupy kartou v prodejnách nebo na internetu. Tím pádem pomocí kreditní karty pokryje například nečekané výdaje. Případně nemusí čekat na svůj pravidelný příjem, ale může si koupit ihned to, co potřebuje.

Home Credit nabízí kreditní karty, které mají mnoho dalších výhod. Například vrácení části ceny nákupu u vybraných partnerů zpět na účet ke kartě.

Rozdíl mezi kartami

Spousta klientů se často ptá na rozdíl mezi kreditní a debetní kartou. Je to jednoduché. Kreditní karta je nástroj na čerpání peněz poskytovatele úvěru. Ty následně klient splácí. Kdežto debetní kartu vydává bankovní instituce k běžnému účtu, který si u ní klient zakládá. Debetní kartou pak klient čerpá nejčastěji své finanční prostředky. Výjimkou je kontokorent, kdy klient s debetní kartou čerpá úvěr.