Revolvingový úvěr

Revolvingový úvěr je půjčka, která umožňuje opakované čerpání financí. Typicky jde o úvěr, ke kterému se vydává kreditní karta. Například to může být Šikovná karta v Home Creditu. Díky kartě může klient jednoduše opakovaně využívat splacené peníze pro své další nákupy. Dnes už jsou ale běžnou variantou také revolvingové úvěry bez karty. Možnost opakovaného čerpání financí u nich ale samozřejmě zůstává.

Revolvingový úvěr je běžnou variantou spotřebitelského úvěru. Spousta finančních institucí ho upřednostňuje před jednorázovým hotovostním úvěrem. Revolvingový úvěr je primárně určený k opakovanému čerpání, které ale klient nemusí nutně využívat. Záleží na potřebě a vůli klienta, jestli výhody revolvingového úvěru využije, nebo ne.

Výhody revolvingového úvěru

Hlavní výhodou je možnost opakovaného využívání financí až do výše předem stanoveného limitu. V Home Creditu je možné kdykoliv požádat o navýšení úvěrového rámce (limitu). Společnost v takovém případě posoudí riziko schopnosti splácet. A pokud klienta vyhodnotí jako úvěruschopného, úvěrový rámec navýší.

Další výhodou je neustálá finanční rezerva, kterou může klient kdykoliv bez oznamování využít. Kreditní karty jsou často podmínkou pro zapůjčení auta v zahraničí. Přesně k tomu se dá revolvingový úvěr například s Šikovnou kartou od Home Creditu využít.

Úroky se počítají z částky vyčerpané z úvěrového účtu. To znamená, že klient nemusí platit vždy stejnou měsíční splátku. Její výše se odvíjí od množství vyčerpaného úvěrového rámce. U některých karetních transakcí může klient využít tzv. bezúročné období a tím ušetřit.