Revolvingový úvěr • Slovník pojmů • Home Credit a.s.

Revolvingový úvěr

Revolvingový úvěr je půjčka, která umožňuje opakované čerpání financí. Typicky jde o úvěr, ke kterému se vydává kreditní karta. Díky kartě může klient jednoduše opakovaně využívat splacené peníze pro své další nákupy. Dnes už jsou ale běžnou variantou také revolvingové úvěry bez karty. Možnost opakovaného čerpání financí u nich ale samozřejmě zůstává.

Revolvingový úvěr je běžnou variantou spotřebitelského úvěru. Spousta finančních institucí ho upřednostňuje před jednorázovým hotovostním úvěrem. Revolvingový úvěr je primárně určený k opakovanému čerpání, které ale klient nemusí nutně využívat. Záleží na potřebě a vůli klienta, jestli výhody revolvingového úvěru využije, nebo ne.

Výhody revolvingového úvěru

Hlavní výhodou je možnost opakovaného využívání financí až do výše předem stanoveného limitu. V Home Creditu je možné kdykoliv požádat o navýšení úvěrového rámce (limitu). Společnost v takovém případě posoudí riziko schopnosti splácet. A pokud klienta vyhodnotí jako úvěruschopného, úvěrový rámec navýší.

Další výhodou je neustálá finanční rezerva, kterou může klient kdykoliv bez oznamování využít. Kreditní karty jsou často podmínkou pro zapůjčení auta v zahraničí.

Úroky se počítají z částky vyčerpané z úvěrového účtu. To znamená, že klient nemusí platit vždy stejnou měsíční splátku. Její výše se odvíjí od množství vyčerpaného úvěrového rámce. U některých karetních transakcí může klient využít tzv. bezúročné období a tím ušetřit.

Máte zájem o Flexibilní půjčku od Home Creditu?