Bezúčelový úvěr • Slovník pojmů • Home Credit a.s.

Bezúčelový (neúčelový) úvěr

Bezúčelový úvěr je půjčka na cokoliv. To znamená, že si klient může za půjčené peníze koupit, cokoliv chce. Běžně mezi lidmi se nejčastěji označuje prostě jako půjčka. Nejčastěji jde o hotovostní úvěr. Mezi bezúčelové úvěry je ale možné zařadit také úvěrovou nebo kreditní kartu.

Výhody bezúčelových úvěrů

Mezi hlavní přednosti bezúčelových úvěrů patří rychlost a jednoduchost sjednání. Díky tomu, že jde o prosté poskytnutí financí, není potřeba půjčku vázat na účel. Tím se potřebná administrativa snižuje na minimum. Další výhodou je svoboda klienta naložit s půjčenými penězi zcela podle svých přání a tužeb. Věřitel v tomto případě nijak nereguluje, na co může klient peníze využít.

Způsob vyplacení bezúčelového úvěru

Nejčastěji jde o převod částky na bankovní účet klienta. Ale nemusí tomu tak být vždy.Mezi další běžné možnosti patří kreditní karta a veškeré transakce s ní spojené. V takovém případě ale úvěr klient využívá až v momentě, kdy kartou z úvěrového účtu vyčerpá peníze nebo si je z účtu ke kartě převede na svůj běžný účet.

Jedním z nejznámějších i z nejhojněji využívaných bezúčelových úvěrů v České republice je kontokorent. Ten nabízejí bankovní společnosti svým klientům, kteří u nich mají svůj účet. Mezi nebankovními institucemi je vhodnou alternativou tohoto bezúčelového úvěru kreditní karta. Princip je podobný. Až do uskutečnění čerpání částky jde o možnost, kterou klient může a nemusí využít.

Následné vrácení peněz zpět na účet (ať už s kontokorentem, nebo ke kreditní kartě) musí klient zvládnout v předem dohodnutém termínu. V Home Creditu klienti mohou využít tzv. bezúročné období. To je lhůta, ve které peníze z účtu ke kreditní kartě vracejí bezplatně. Bezúročné období se vztahuje jen na nákupy kartou v kamenných prodejnách a na internetu.

Máte zájem o Flexibilní půjčku od Home Creditu?