Postup instalace
a popis funkcí

Platba na Splátky Home Credit na Shoptetu (www.shoptet.cz)

Součástí největší e-shopové platformy v ČR je i platební modul Platba na splátky Home Credit. Tento doplněk si můžete aktivovat a to zcela zdarma na https://doplnky.shoptet.cz/homecredit.
Níže najdete přesný postup instalace s popisem funkcí.

1. INSTALACE MODULU

Na začátku všeho je instalace doplňku Home Credit v administraci vašeho Shoptetu. Stačí kliknout na „PROPOJENÍ“, která se nachází v levém bočním menu. Následně na „SHOPTET DOPLŇKY“ Po té se dostanete na https://doplnky.shoptet.cz/.

Zde v kategorii platby najdete doplněk Home Credit. Případně můžete využít vyhledávání. Na stránce https://doplnky.shoptet.cz/homecredit poté klikněte na tlačítko „OBJEDNAT DOPLNĚK“ poté se doplněk Platby na splátky Home Credit automaticky nainstaluje do vašeho e-shopu.

1. INSTALACE MODULU

2. OBCHODNÍ PROCES

Po objednání doplňku vás bude kontaktovat obchodník Home Creditu, který s vámi projde celým obchodním procesem.

V první fázi po vás bude požadovat nezbytné dokumenty. Pokud chcete tento proces urychlit. Můžete je ještě před tímto kontaktem zaslat
na e-mail: shoptet@homecredit.cz.

Registrační kartu stahujte zde.

2. OBCHODNÍ PROCES

3. KONFIGURACE MODULU

a) Základní nastavení (“Propojení”)

Následně se vraťte zpět do administračního prostředí Shoptet a zde klikněte na skupinu

“Propojení” a vyberte možnost “HomeCredit”. Zobrazí se vám formulář s nastavením parametrů modulu.

3. KONFIGURACE MODULU

Všechna pole formuláře “HOME CREDIT MYLOAN KONFIGURACE” jsou povinná. Tyto údaje obdržíte od společnosti Home Credit a. s.

Dále zvolíte, zda jste, či nejste certifikovaný partner společnosti Home Credit (zda máte zkoušku ČNB pro poskytování úvěrů) a zda chcete společnost Home Credit a. s. informovat po odeslání zboží zákazníkovi (informaci o doručení zboží si Home Credit ověří se zákazníkem. K proplácení dojde po ověření této informace) nebo až po jeho doručení (E-shop ručí za doručení zboží klientovi. K proplácení dochází po předání této informace).

V další části formuláře, nazvané “Nastavení stavů”, naleznete seznam všech stavů objednávky. Ke každému stavu přiřaďte jednu z nabízených hodnot. Formulář uložte tlačítkem “ULOŽIT NASTAVENÍ”. Pokud jsou zadané hodnoty v pořádku, zobrazí se hlášení: “Nastavení bylo úspěšně uloženo”.

STAVY OBJEDNÁVEK S PLATBOU NA SPLÁTKY

Správné pochopení životního cyklu platby na splátky vám pomůže při párování vašich stávajících stavů objednávek. Pokud nemáte ve vašem e-shopu odpovídající stav, založte si nový v Nastavení -> Objednávky -> Stavy -> Přidat.
V nastavení Doplňku si nastavte, jestli budete Home Credit a.s. informovat o doručení zboží, nebo vám tyto informace doručovatel nedává. Od toho se odvíjí, které stavy budete používat.

POTVRZENÍ A SCHVALOVÁNÍ

POTVRZENÍ A SCHVALOVÁNÍ

ODESÍLÁNÍ A DORUČOVÁNÍ

ODESÍLÁNÍ A DORUČOVÁNÍ

ZAPLACENO

ZAPLACENO

Systém vás také upozorní v případě, kdy nedojde k vyplnění všech povinných polí.
V tomto případě prosím kontaktujte kontaktní osobu, která je uvedena v detailu modulu na stránce doplnky.shoptet.cz, kde jste modul instalovali.

b) Nastavení plateb (“Způsoby platby”)

Druhou, závěrečnou část nastavení, provedete v sekci NASTAVENÍ / Doprava platby / Způsoby platby.

Dále klikněte na způsob úhrady “Home Credit splátky”. Objeví se Vám stránka, na které můžete změnit název platební metody a její popis:

Pozor! Typ platby je zapotřebí zachovat - tzn. “Homecredit DEV”.

Cena dopravy je automaticky zahrnuta do výše úvěru. Logo musí zůstat původní, jeho změna je v rozporu s podmínkami užití modulu.

V poslední části formuláře naleznete nastavení ceníku. Zde je zapotřebí nejdříve vymazat defaultní řádek. A poté nastavit novou hodnotu pomocí tlačítka Přidat. Cena za platbu by měla být 0.

Pro eshopy, působící na Slovensku, je “Cena od (včetně)” stanovena na 40 €.

4. ZOBRAZENÍ KALKULAČKY V DETAILU PRODUKTU

Po spuštění modulu se v detailu produktů v ceně nad 1 000 Kč zobrazí proklik do splátkové kalkulačky. Po prokliknutí je zákazník přesměrován na tuto stránku:

4. ZOBRAZENÍ KALKULAČKY V DETAILU PRODUKTU

Tato kalkulačka je pouze orientační a slouží k získání hrubé představy zákazníka o výsledném způsobu splácení poskytnutého úvěru.

5. PŘIDÁNÍ PLATEBNÍ METODY

HOME CREDIT SPLÁTKY

Po instalaci modulu MyLoan se začne zákazníků nabízet ve 2. kroku nákupního procesu platební metoda HOME CREDIT SPLÁTKY. Název této platební metody je možné přejmenovat v admin prostředí Shoptet (NASTAVENÍ / Způsob platby).

5. PŘIDÁNÍ PLATEBNÍ METODY
HOME CREDIT SPLÁTKY

U platební metody HOME CREDIT SPLÁTKY se zároveň objeví proklik do splátkové kalkulačky, která v tomto případě již počítá s celkovou cenou nákupu. Dále se zde zobrazí proklik na “Informace o předání údajů společnosti Home Credit a.s. pro potřeby předvyplnění žádosti o poskytnutí služby”.

6. DOKONČENÍ OBJEDNÁVKY PLATEBNÍ METODU HOME CREDIT SPLÁTKY

Pokud si zákazník zvolí platební metodu HOME CREDIT SPLÁTKY, je po dokončení nákupu přesměrován standardně na děkovací stránku. Po 5 vteřinách je automaticky přesměrován do systému MyLoan, ve kterém dojde k vyřízení žádosti o půjčku.
Vstupní stránka systému My Loan:

6. DOKONČENÍ OBJEDNÁVKY PLATEBNÍ METODU HOME CREDIT SPLÁTKY

7. Přesměrování zákazníka zpět na e-shop

Po dokončení žádosti o úvěr je následně zákazník přesměrován zpět na stránky e-shopu.
Zároveň je informován o výsledku úvěrové žádosti.

8. Změna stavu objednávky v admin prostředí Shoptet

Nárok na úhradu úvěrovné části objednávky vzniká až ve chvíli, kdy na stránce “Přehled objednávek” nastavíte u konkrétní položky stav “HC - objednávka byla doručena” nebo “HC - Objednávka odeslána”.

To, který ze stavů je pro Home Credit a. s. rozhodující pro úhradu úvěrované části objednávky, určujete v nastavení “Propojení”, viz obrázek:

9. Přijetí úhrady za poskytnutý úvěr z Home Credit a. s.

Společnost Home Credit a. s. odesílá úhrady za objednávky, financované úvěrem, jednotlivě a u každé platby uvádí jako variabilní symbol číslo objednávky.