Poradna - nejčastější dotazy o nákupu na splátky • Home Credit a.s.

Odměny u Premia partnerů

Vyberte, co potřebujete vyřešit.

2087 poradna 1944x1356px c1227acb 36ae1c36dc1df4a942ef08c7befeb028

Jak získám odměnu za nákup přes aplikaci?

Na co se nejčastěji ptáte?

Odměny u Premia partnerů

Jak funguje získávání odměn?

Za nákupy kartou u obchodníků v Premia síti můžete získat zpět až do 20 % z hodnoty nákupu, a to bez omezení celkové měsíční výše odměny.

U obchodníků většinou stačí zaplatit naší kartou s Premia programem. U některých obchodníků je při nákupu online nutné použít odkaz v naší mobilní aplikaci.

Nasbírané odměny vám jednou měsíčně vrátíme na váš úvěrový účet, ke kterému je karta vydaná, a snížíme vám tím dlužnou částku.

Za jak dlouho po nákupu mi odměnu přičtete?

Doba, za kterou se vám odměna z nákupu vrátí, záleží na daném prodejci. Může to být už druhý den. Nejčastěji je to měsíc a výjimečně u minimálního počtu prodejců až tři měsíce od zaplacení nákupu. Dobu schvalování odměny nemůžeme nijak ovlivnit, protože tento proces je na straně prodejce.

V některých případech se Vám může odměna vyplácet postupně. Například při platbách za pohonné hmoty na čerpacích stanicích EuroOil (odměna 2,5 %) dostanete ve stejném měsíci jako zaplatíte 1 % a zbývající 1,5 % až následující měsíc.

Proč je potřeba čekat na potvrzení odměny obchodníkem?

V tomto období dochází k uplynutí zákonné lhůty 14 dnů, v níž je možné zboží zakoupené přes internet vrátit bez udání důvodu. Některé obchody mají lhůtu pro vrácení zakoupeného zboží prodlouženou i na delší dobu.

Za vrácené nebo stornované objednávky vám odměna nenáleží. To platí i pro objednávky, které vrátíte jen z části.

Jak můžu využít nasbírané odměny?

Pokud nemáte na svém úvěrovém účtu aktuálně žádný dluh, můžete připsané odměny využít na jakýkoli nákup. Jednoduše s kartou zaplaťte jako obyčejně a nákup se uhradí z nasbíraných odměn. V opačném případě vám odměny pomohou uhradit část dluhu.

Kde najdu seznam všech Premia partnerů?

Kompletní seznam najdete v naší mobilní aplikaci.

Proč se mi nepřičetla odměna za nákup přes odkaz v aplikaci?

Důvodů může být několik, mezi ty nejčastější patří:

• po kliknutí na odkaz dokončíte nákup v mobilní aplikaci obchodníka – je potřeba používat webové stránky v prohlížeči,

• v prohlížeči byly při nákupu aktivní anonymní režim nebo blokování reklam,

• nedali jste souhlas s cookies webovým stránkám prodejce,

• nákup jste nedokončili online, ale například telefonicky nebo osobně na pobočce,

• nákup jste nezaplatili online kreditní kartou Home Credit s Premia programem, ale například jinou kartou, bankovním převodem, dobírkou apod.,

• využili jste slevový kód, kupón nebo body z věrnostního programu obchodníka,

• vrátili jste, vyměnili nebo reklamovali zakoupené zboží.

V případě, že se vás žádná z výše uvedených situací netýká, poradíme vám na čísle 542 100 100 nebo na e-mailu info@homecredit.cz.

Když použiji odkaz v mobilní aplikaci, můžu si objednané zboží vyzvednout osobně?

Ano, způsob doručení zboží připsání odměny neovlivní. Objednávku si můžete vyzvednout na pobočce, na výdejním místě nebo ve výdejním boxu. Samozřejmě je také možné si nechat zboží doručit domů dopravcem (podle nabídky prodejce).

POZOR: Při osobním vyzvednutí musí platba proběhnout hned při vytvoření objednávky na internetu pomocí kreditní karty Home Credit s Premia programem. Jinak odměnu nezískáte.

Proč se mi vrátila nižší odměna, než jsem očekával podle uvedených procent?

Z ceny nákupu, ze které se odměna počítá, jsou zpravidla odečtené DPH, cena dopravy a využité věrnostní odměny. Vlivem kurzovního rozdílu může při nákupu v zahraničních e-shopech dojít k drobným odchylkám při výpočtu výše odměny.

PŘÍKLAD: Za zboží zaplatíte 1 000 Kč a odměna má být 10 %. Po odečtení DPH ve výši 21 % (případně v jiné výši dle zákona) 210 Kč, se bude výše odměny počítat z částky 790 Kč a tudíž nebude 100 Kč, ale 79 Kč.