Nejčastější dotazy

Půjčky
Konsolidace
Nákup na splátky
Půjčka na auto
Kreditní karta
Obecné informace

Půjčka na auto

Informace o financování auta

Jaké musím splnit podmínky, abych mohl koupit auto na splátky?

Pro získání půjčky na auto musíte být zletilá osoba, mít stálý zdroj příjmu a splňovat podmínky Home Credit a.s.., zejména nesmí nákup na splátky ohrozit chod vaší domácnosti.

Jaké budu potřebovat doklady?

Připravte si prosím dva doklady totožnosti. Jste-li občanem ČR, musí být jedním z těchto dokladů platný občanský průkaz. Dalším dokladem pak může být například řidičský průkaz, cestovní pas nebo zbrojní průkaz. Jestliže jste zaměstnaný nebo OSVČ, připravte si údaje o firmě – přesný název, adresu, telefon a IČO. Pokud budeme potřebovat ověřit, jestli půjčka příliš nezatíží váš rodinný rozpočet, můžeme také požadovat výpisy z účtů nebo specifické doklady v případě zaměstnaneckého poměru (výplatní pásky, pracovní smlouvu, potvrzení o výši příjmů), příjmů z podnikání (daňové přiznání, rozvaha / výsledovka), případně jiné (důchodový výměr, výměr výsluhového příspěvku, doklad o přiznání mateřské/rodičovské, rozhodnutí o přiznání odměny pěstouna). V některých případech pak ověřujeme obdobným způsobem situace vašeho partnera.

Jak drahé auto si můžu na splátky koupit?

Na splátky si můžete koupit osobní nebo užitkový automobil dle vašich finančních možností. Minimální financovaná částka je u aut 30 000 Kč. Na splátky pořídíte i motorku v hodnotě aspoň 15 000 Kč, případně na nezajištěný úvěr od 5 000 Kč.

Potřebuji ručitele?

Ne, pro získání auta na splátky ručitele nevyžadujeme.

Musím při žádosti o půjčku na auto dokládat potvrzení o příjmu?

V žádosti o nákup na splátky uvádíte svůj příjem, oficiální potvrzení o příjmu ale primárně nevyžadujeme.
Pokud budeme potřebovat ověřit, jestli půjčka příliš nezatíží váš rodinný rozpočet, ozveme se vám. V tom případě můžeme také požadovat výpisy z účtů nebo specifické doklady v případě zaměstnaneckého poměru (výplatní pásky, pracovní smlouvu, potvrzení o výši příjmů), příjmů z podnikání (daňové přiznání, rozvaha / výsledovka), případně jiné (důchodový výměr, výměr výsluhového příspěvku, doklad o přiznání mateřské/rodičovské, rozhodnutí o přiznání odměny pěstouna). V některých případech pak ověřujeme obdobným způsobem situace vašeho partnera.

Jaké auto si můžu na splátky koupit?

Můžete si vybrat jakékoli osobní auto, které vám bude vyhovovat. Nemusíte se navíc omezovat jen na auto. S naší pomocí si můžete koupit také motorku nebo autodoplňky, které si vyberete.

Jaké jsou u půjčky na auto poplatky?

Sjednání půjčky na auto i její vedení jsou zdarma. Stejně tak mimořádné splátky. V případě prodlení ve splácení vám mohou být účtovány sankce.

Můžu si vzít auto na splátky, i když jsem v důchodu?

Kritériem pro poskytnutí úvěru není věk žadatele. Vyšší věk tedy neznamená, že byste automaticky úvěr nedostal. Důležité je mít stálý příjem, z něhož budete schopen pravidelně splácet, a splnění dalších podmínek při prověřování vaší schopnosti splácet.

Jak si mohu ověřit, že nejsem vedený v registru dlužníků?

Pokud máte pochybnosti o svém splácení v minulosti, doporučujeme si před podáním žádosti o půjčku ověřit, jaké informace jsou o vás vedeny v Registru FO sdružení SOLUS. Můžete k tomu využít aplikaci určenou pro mobilní telefony s operačním systéme Android "SOLUS – SMS výpis". Aktuální a spolehlivé informace získáte přímo na svůj mobilní telefon odkudkoli během pár chvil. Aplikaci si můžete stáhnout zde.

Kdy podepisuju smlouvu o půjčce na auto?

Smlouvu podepíšete přímo s prodávajícím v partnerském autobazaru, kde jste si vozidlo vybral.

Kdy si můžu odvézt vybrané auto?

S autem můžete odjet hned, jakmile s prodávajícím vyřešíte veškerou dokumentaci a podepíšete úvěrovou smlouvu.

Potřebuji zapůjčit VTP (velký technický průkaz) z důvodu STK. Jak o něj mohu požádat?

Zašlete nám vyplněný a podepsaný formulář, který je umístěný na našich webových stránkách www.homecredit.cz/klientska-zona/auto-na-splatky/dokumenty-ke-stazeni, na adresu společnosti - Home Credit a.s., Nové sady 996/25, 602 00 Brno. Vaši žádost můžete i nascanovat a poslat nám na email boa@homecredit.cz.

Jak splácet půjčku na auto

Kdy mám poslat první splátku půjčky?

Termín splatnosti první splátky se liší dle prodejního místa. Najdete ho na první straně smlouvy v sekci Podmínky splácení.

Jakým způsobem můžu svůj vůz splácet?

Splátky můžete platit jednorázovým nebo trvalým příkazem ze svého účtu.

Stačí, když peníze pošlu v den splatnosti splátky?

Ne, splátky je nutné hradit tak, aby platba byla na našem účtu vždy k datu splatnosti. Při úhradě bankovním převodem proto doporučujeme platbu provést alespoň 3 pracovní dny před datem splatnosti.

Můžu změnit termín svých splátek?

Pokud Vám nevyhovuje termín 2. a dalších  splátek, zavolejte nám na klientskou linku 542 100 400. Termín změníme po telefonu.

Můžu půjčku na auto splatit předčasně? Za jakých podmínek?

Ano, svůj úvěr můžete kdykoli předčasně splatit. Nejdřív nám ale dejte o svém záměru vědět. Řekneme vám, kolik přesně zbývá doplatit, a nastavíme ukončení úvěru.

Můžu změnit výši měsíční splátky?

Ano, nabízíme službu prodloužení nebo zkrácení doby splácení, čímž dojde k přepočtu měsíčních splátek. Služba je zpoplatněna dle platného sazebníku. Detaily Vám rádi vysvětlí operátoři na lince 542 100 400.

Můžu měnit účet, ze kterého posílám splátky?

Ano, nezáleží na tom, z jakého účtu nám splátka přijde. Důležité je, aby přišla včas a se správným variabilním symbolem.

Kde zjistím číslo účtu, kam mám splátku za půjčku na auto posílat, a variabilní symbol?

Splátky půjčky posílejte na účet 2011020102/6000. Variabilní symbol je číslo vaší úvěrové smlouvy.

Je možné splátku nějak odložit, nebo zmrazit?

Ano, služba je zdarma. Stačí jen zavolat našim operátorům na 542 100 400 a domluvit se na podmínkách.

Když se rozhodnu auto vrátit, zruším tím i svůj úvěr?

Nejprve je nutné, abyste vše vyřešil přímo u prodejce, kde jste si vůz koupil a kde jste uzavřel smlouvu o financování. Dokud s prodejcem o vrácení vozu jednáte a není uzavřena případná reklamace, musíte nadále platit splátky vašeho úvěru. Jakmile prodejce uzná reklamaci, ukončí se tím i vaše úvěrová smlouva. Po jejím ukončení máte nárok na vrácení splacené části úvěru, ale zaplacené úroky a pojištění se nevrací. My proto nejprve uděláme finální kalkulaci stavu vašeho splácení, kterou vám pošleme s pokyny pro další postup, nebo potvrzením o ukončení úvěru.

Jak poznám, že jsem své auto už kompletně splatil?

Potvrzení o doplacení vašeho úvěru vám pošleme poštou, abyste měli potvrzení černé na bílém.

Povinné ručení a havarijní pojištění

Kdy a jak si můžu sjednat povinné ručení a havarijní pojištění?

Oba typy pojištění si sjednejte spolu s úvěrovou smlouvou.

Budou zohledněny moje bonusy při sjednání povinného ručení?

Ano, spolu s pojišťovnou UNIQA jsme schopni vám započítat bonusy za bezeškodní průběh pojistek z minulých let. Stačí si spolu s úvěrovou smlouvou sjednat pojištění UNIQA Premium.

Mohu si v průběhu trvání úvěru na vozidlo připojistit čelní sklo?

O doplňkové pojištění (např. čelního skla, zavazadel, sedadel) lze v současné době požádat zároveň s žádostí o úvěr společně s nabízeným havarijním pojištěním konkrétní spolupracující pojišťovny. Pojistné za doplňkové pojištění je pak součástí splátky úvěru.

Kdy bude moje povinné ručení a havarijní pojištění ukončeno?

Pokud si sjednáte havarijní pojištění nebo povinné ručení jako součást úvěrové smlouvy, vaše pojištění vždy končí spolu s ukončením úvěrové smlouvy (např. u předčasného doplacení úvěru nebo řádného splacení úvěru). Od data ukončení úvěrové smlouvy jste již povinen si vozidlo pojistit sám individuálním pojištěním. Pokud na vašem vozidle nastala pojistná událost totální škoda nebo odcizení, vaše pojištění zaniká k datu pojistné události. Pokud o ukončení pojištění žádáte v průběhu trvání úvěrové smlouvy, vaše pojištění zaniká vždy k datu příští splátky

Je třeba povinné ručení a havarijní pojištění nějak aktualizovat?

Ne, podmínky, které si dohodnete při podpisu smlouvy zůstávají stejné po celou dobu splácení úvěru.

Kdo mi vydá zelenou kartu?

Při sjednání pojištění spolu se sjednáním úvěrové smlouvy vám prodejce vystaví dočasnou zelenou kartu přímo na místě. Následně vám zelenou kartu zašlou přímo z pojišťovny. Ta vám bude zasílat také novou kartu na každý další rok.

Měl jsem nehodu, kam mám nahlásit pojistnou událost?

Neprodleně kontaktuje svoji pojišťovnu a naši klientskou linku, naši operátoři vám poradí, jak postupovat dál. Návod, jak postupovat v případě pojistné události najdete na našich stránkách zde.

Je třeba splácet úvěr v průběhu šetření pojistné události?

Ano, úvěr jste povinen splácet i v průběhu šetření pojistné události. Po ukončení šetření pojistné události ve výsledné kalkulaci budou tyto splátky samozřejmě zohledněny.

Kde si mohu nechat opravit poškozené vozidlo?

Všechny smluvní pojišťovny akceptují opravu vozidla pouze v tzv. autorizovaných opravnách. Pokud si vozidlo necháte opravit v neautorizované opravně, riskujete snížení pojistného plnění o 10-30 %. Smluvní pojišťovny ani společnost Home Credit neakceptuje opravu vozidla rozpočtem, tzn. svépomocí.