Poradna - nejčastější dotazy o financování auta • Home Credit a.s.

Informace
o financování auta

2087 poradna 1944x1356px c1227acb 36ae1c36dc1df4a942ef08c7befeb028

Na co se nejčastěji ptáte?

Informace o financování auta

Jaké musím splnit podmínky, abych mohl koupit auto na splátky?

Pro získání půjčky na auto musíte být zletilá osoba, mít stálý zdroj příjmu a splňovat podmínky Home Credit a.s., zejména nesmí nákup na splátky ohrozit chod vaší domácnosti.

Jaké budu potřebovat doklady?

Připravte si prosím dva doklady totožnosti. Jste-li občanem ČR, musí být jedním z těchto dokladů platný občanský průkaz. Dalším dokladem pak může být například řidičský průkaz, cestovní pas nebo zbrojní průkaz. Jestliže jste zaměstnaný nebo OSVČ, připravte si údaje o firmě – přesný název, adresu, telefon a IČO. Pokud budeme potřebovat ověřit, jestli půjčka příliš nezatíží váš rodinný rozpočet, můžeme také požadovat výpisy z účtů nebo specifické doklady v případě zaměstnaneckého poměru (výplatní pásky, pracovní smlouvu, potvrzení o výši příjmů), příjmů z podnikání (daňové přiznání, rozvaha / výsledovka), případně jiné (důchodový výměr, výměr výsluhového příspěvku, doklad o přiznání mateřské/rodičovské, rozhodnutí o přiznání odměny pěstouna). V některých případech pak ověřujeme obdobným způsobem situace vašeho partnera.

Jak drahé auto si můžu na splátky koupit?

Na splátky si můžete koupit osobní nebo užitkový automobil dle vašich finančních možností. Minimální financovaná částka je u aut 30 000 Kč. Na splátky pořídíte i motorku v hodnotě aspoň 15 000 Kč, případně na nezajištěný úvěr od 5 000 Kč.

Potřebuji ručitele?

Ne, pro získání auta na splátky ručitele nevyžadujeme.

Musím při žádosti o půjčku na auto dokládat potvrzení o příjmu?

V žádosti o nákup na splátky uvádíte svůj příjem, oficiální potvrzení o příjmu ale primárně nevyžadujeme.

Pokud budeme potřebovat ověřit, jestli půjčka příliš nezatíží váš rodinný rozpočet, ozveme se vám. V tom případě můžeme také požadovat výpisy z účtů nebo specifické doklady v případě zaměstnaneckého poměru (výplatní pásky, pracovní smlouvu, potvrzení o výši příjmů), příjmů z podnikání (daňové přiznání, rozvaha / výsledovka), případně jiné (důchodový výměr, výměr výsluhového příspěvku, doklad o přiznání mateřské/rodičovské, rozhodnutí o přiznání odměny pěstouna). V některých případech pak ověřujeme obdobným způsobem situace vašeho partnera.

Jaké auto si můžu na splátky koupit?

Můžete si vybrat jakékoli osobní auto, které vám bude vyhovovat. Nemusíte se navíc omezovat jen na auto. S naší pomocí si můžete koupit také motorku nebo autodoplňky, které si vyberete.

Jaké jsou u půjčky na auto poplatky?

Sjednání půjčky na auto i její vedení jsou zdarma. Stejně tak mimořádné splátky. V případě prodlení ve splácení vám mohou být účtovány sankce.

Můžu si vzít auto na splátky, i když jsem v důchodu?

Kritériem pro poskytnutí úvěru není věk žadatele. Vyšší věk tedy neznamená, že byste automaticky úvěr nedostal. Důležité je mít stálý příjem, z něhož budete schopen pravidelně splácet, a splnění dalších podmínek při prověřování vaší schopnosti splácet.

Jak si mohu ověřit, že nejsem vedený v registru dlužníků?

Pokud máte pochybnosti o svém splácení v minulosti, doporučujeme si před podáním žádosti o půjčku ověřit, jaké informace jsou o vás vedeny v Registru FO sdružení SOLUS. Můžete k tomu využít aplikaci určenou pro mobilní telefony s operačním systéme Android "SOLUS – SMS výpis". Aktuální a spolehlivé informace získáte přímo na svůj mobilní telefon odkudkoli během pár chvil. Aplikaci si můžete stáhnout zde.

Kdy podepisuju smlouvu o půjčce na auto?

Smlouvu podepíšete přímo s prodávajícím v partnerském autobazaru, kde jste si vozidlo vybral.

Kdy si můžu odvézt vybrané auto?

S autem můžete odjet hned, jakmile s prodávajícím vyřešíte veškerou dokumentaci a podepíšete úvěrovou smlouvu.

Potřebuji zapůjčit VTP (velký technický průkaz) z důvodu STK. Jak o něj mohu požádat?

Zašlete nám vyplněný a podepsaný formulář, který je umístěný na našich webových stránkáchhttps://www.homecredit.cz/dokumenty-ke-stazeni/pujcka-na-auto, na adresu společnosti – Home Credit a.s., Nové sady 996/25, 602 00 Brno. Vaši žádost můžete i naskenovat a poslat nám na email boa@homecredit.cz.