Všechny kreditky od Home Credit mají virtuální verzi • Home Credit…

Všechny kreditky od Home Credit mají virtuální verzi

30. 08. 2023

Od konce července začal Home Credit nabízet pro svoje zákazníky všechny své kreditní karty také ve virtuální podobě. Od roku 2020 spustil tuto možnost jako první nebankovka k Šikovnému účtu, nyní zavádí tuto technologickou vychytávku pro Flexibilní půjčku a také pro všechny karty i ze staršího portfolia. Hlavní její výhodou je rychlé zřízení, bezpečnější placení a v neposlední řadě dochází ke snižování množství plastového odpadu.

Zákazníci si o kartu požádají jednoduše v mobilní aplikaci a během pár sekund mohou virtuální kartu začít používat. Díky zabezpečené aplikaci nemůže dojít k jejímu zneužití, virtuální kartu nikdo nemůže vytáhnout z peněženky jako v případě fyzické karty. S virtuální kartou přidanou do mobilní peněženky se snadno zaplatí přiložením mobilu k terminálu nebo se jednoduše vyberou peníze v bezkontaktním bankomatu. Tuto kartu lze používat i pro online platby, v mobilní aplikaci v detailu karty je uvedeno její číslo, které se zadá při nákupu na e-shopech. Data o kartě jsou k dispozici pouze v mobilní aplikaci a zobrazí se jenom po autentizaci uživatele, tj. biometrií nebo bezpečnostním kódem.

Pokud někdo preferuje plastovou kartu, může požádat i o vydání této formy. Ke všem svým kartám Home Credit tuto možnost také nabízí. Home Credit tímto krokem potvrzuje svoji vedoucí pozici v digitalizaci služeb ve finančním sektoru. „Nejdůležitější je přinášet pro naše klienty jednoduchost celého procesu a bezpečnost při placení, což jsou hlavní výhody virtuální karty,“ uvádí Alessandro Villa, vedoucí oddělení kreditních karet společnosti Home Credit.

„Podíl virtuálních karet na celkovém objemu vydaných karet k Šikovnému účtu tvoří 70 %. Zájem o tuto formu se stále zvyšuje a s nabídkou virtuální karty pro celé naše portfolio počítáme ještě se strmější nárůstem poptávky,“ vysvětluje Alessandro Villa z Home Creditu.

Jak vyplývá z údajů společnosti Home Credit, není příliš velký rozdíl v použití plastové nebo virtuální karty, s jedinou výjimkou, a to je výběr z bankomatů, tam stále převládá fyzická karta, což je ale ovlivněno zejména dostupností bezkontaktních bankomatů.