Místo plastu virtuální karta! Home Credit přináší svým klientům další…

Místo plastu virtuální karta! Home Credit přináší svým klientům další novinku na poli digitalizace.

11. 12. 2020

Společnost Home Credit zavedla od poloviny listopadu letošního roku pro své klienty možnost zřízení virtuální karty. Jako první mezi poskytovateli nebankovních úvěrů přichází na trh s touto novinkou pro kreditní karty, a potvrzuje tím svoji vedoucí pozici v digitalizaci služeb ve finančním sektoru.

Klienti Home Creditu si jednoduše ke svému Šikovnému účtu mohou v mobilní aplikaci vydat virtuální kartu. Během několik sekund tak mohou používat nově zřízenou kartu k platbám na internetu a pomocí Apple Pay a Google Pay také využívat kartu k placení na platebních terminálech u obchodníků nebo poskytovatelů služeb.

Virtuální karta sebou přináší řadu neocenitelných výhod. Na fyzickou kartu totiž klient musí čekat několik dní, než se vyrobí a následně je doručena poštou. Oproti tomu virtuální kartu, která je v podstatě jen číslo, může klient ihned po zřízení používat. Další důležitou předností je větší bezpečí. Virtuální karta se nemůže ztratit nebo ji nikdo nemůže odcizit. Klient si ji ale může sám ihned zablokovat v mobilní aplikaci, a to i dočasně, pokud má podezření, že došlo k zneužití, například při placení online.

„Virtuální karta má pro placení nákupů stejné funkce jako tradiční plastová, ale navíc přináší klientovi větší pohodlí a bezpečnost. V současné době, kdy se byznys přesouvá do online prostředí a roste obliba mobilních plateb, bylo zavedení virtuální karty dalším logickým krokem,“ uvádí Alessandro Villa, vedoucí oddělení kreditních karet společnosti Home Credit.

Pro Home Credit je digitalizace na prvním místě, v roce 2019 zavedl mobilní aplikaci pro správu úvěrových účtů, minulý rok také zpřístupnil pro držitele kreditních karet možnost placení pomocí Google Pay, a v létě letošního roku také možnost placení pomocí Apple Pay. Klientům mimo jiné umožňuje nákup na splátky již na stovkách e-shopů. Pomocí systému OneClick si stávající klient Home Creditu na e-shopu zvolí v předvolbě placení pomocí splátek a do 2 minut je jeho nákup uskutečněn. V případě, že nakupuje poprvé na splátky a musí vyplnit online žádost, což je časově náročnější, trvá to zhruba 8–10 minut.