Home Credit spouští ověřování klienta pomocí BankID pro svoji…

Home Credit spouští ověřování klienta pomocí BankID pro svoji aplikaci

28. 04. 2022

Na podzim loňského roku společnost Home Credit jako první nebankovka zavedla potvrzování identity klienta pomocí BankID u malé půjčky Kamali, dnes tuto službu rozšiřuje a pomocí bankovní identity si budou moci její klienti potvrdit svoji identitu při registraci do mobilní aplikace, pokud u nás ještě nemají on-line účet. Celý proces se tak pro klienty stává jednodušší, nemusí již fotit své doklady a nahrávat do aplikace. Službu BankID zajišťuje společnost Bankovní identita a.s. a v současné době ji mohou využívat klienti bank, pokud jejich banka tuto službu nabízí.

„Našim klientům se snažíme veškeré naše služby co nejvíce zjednodušovat a zpříjemňovat, ale vždy při zachování nejvyšší míry bezpečnosti. Pilotně jsme proces ověřování klienta pomocí BankID zavedli u Kamali a dnes tuto službu nabízíme při registraci do mobilní aplikace, kde si klient pohodlně spravuje své úvěry a karty, které si u nás zřídil,“ uvádí Michal Fila, tiskový mluvčí Home Credit ČR a SR.

Hlavní výhodou ověřování pomocí BankID je časová úspora a bezpečnost. Doposud klient, který si zažádal o úvěr v kamenné prodejně a chtěl si následně stáhnout mobilní aplikaci, musel nafotit své doklady z obou stran, nahrát je do systému a počkat na ověření identity. Dnes se již stačí pomocí bankovní identity přihlásit a celý proces se tím zjednodušuje. „Stále zde bude možnost ověřování pomocí dokladů, v případě že nedojde k úspěšné identifikaci nebo pokud klient z jakéhokoliv důvodu nebude chtít využít BankID,“ upřesňuje Michal Fila.

Společnost Home Credit jako první mezi nebankovními společnostmi zavádí novinky spojené s digitalizací, novými technologiemi a také s udržitelností, a to často dříve než některé banky. V roce 2019 zavedla mobilní aplikaci pro správu úvěrových účtů, držitelé kreditních karet mohou pohodlně využívat možnost placení pomocí Google Pay a Apple Pay. Klienti si také mohou zažádat o virtuální kartu a nakupovat na splátky přímo na e-shopech, kdy jejich nákup je vyřízen do 2 minut, pokud se jedná o stávající klienty anebo do 8-10 minut, pokud nakupují na splátky poprvé.