Home Credit přichází se Zelenou na splátky pro snížení energetické…

Home Credit přichází se Zelenou na splátky pro snížení energetické náročnosti domácností

05. 06. 2023

K Světovému dni životního prostředí, tedy 5. červnu, začne Home Credit nabízet zvýhodněné financování zboží a technologií, které výrazně pomohou domácnostem ke snížení jejich spotřeby energií, a tím vedle reálných peněžních úspor snižují jejich ekologickou zátěž. O tuto půjčku budou moci zažádat klienti při nákupu kotlů, nových oken, tepelných čerpadel nebo pokud si objednají zateplení domu nebo solární panely. Půjčka má jasně daná pravidla a jedná se o jednorázové čerpání.

S rostoucími náklady chodu domácností, které jsou výrazně spojeny s nárůstem cen energií, řeší lidé výměnu některých komponent domácností na energeticky méně náročné, a také při rekonstrukci preferují řešení, které jim přinese úsporu energií. V některých případech mohou žádat o státní dotace.

„Zelená na splátky nabízí zvýhodněné podmínky, které jsou neměnné pro všechny klienty. Home Credit garantuje úrok 9,9 % p.a. a schválení do 1 dne a následně odeslání peněz obchodníkovi do 24 hodin. Klient při nákupu u obchodníka vyplní pouze online formulář a naše klientské centrum ho pak bude kontaktovat. Případně může klient sám rovnou zavolat na naše klientské centrum přímo z místa prodeje, kde získá kontaktní údaje. V obou případech s ním operátor sjedná půjčku po telefonu. Home Credit posílá peníze přímo obchodníkovi, “ vysvětluje Michal Fila, tiskový mluvčí Home Credit ČR a SR.

Klient může například využít půjčku na pokrytí doby, než mu přijde dotace na nákup energeticky úsporného zařízení. Půjčku totiž lze splatit kdykoliv předčasně bez jakýchkoliv poplatků. Hlavní výhodou úvěru je kromě příznivé úrokové míry, která je neměnná, také její jednoduchost a rychlost schválení. Obchodníci jenom odkáží zájemce na webové stránky a požádají o vyplnění formuláře, případně předají telefonní kontakt na klientské centrum Home Creditu. Po odeslání dokladů o příjmech, je půjčka schválena do 1 dne. O vše ostatní se pak postará Home Credit a obchodník pak obdrží přímo platbu od Home Creditu do 24 hodin od schválení půjčky. Úvěr lze čerpat na částku 50 až 500 tisíc korun. Doba splácení je stanovena od 12 do 96 měsíců.

Home Credit začíná nabízet tuto zvýhodněnou službu na začátku června a spolupracovat na ní bude především s lokálními poskytovateli ekologických a energeticky úsporných řešení, kteří jsou první volbou pro domácnosti. Věří, že tato půjčka přinese řešení mnohým domácnostem, které se potýkají s nadměrnými nedoplatky energií, a hledají proto řešení, které jim pomůže k větší energetické soběstačnosti.