Home Credit přichází s novým Šikovným účtem • Home Credit a.s.

Home Credit přichází s novým Šikovným účtem

18. 05. 2021

Společnost Home Credit zavádí pro své klienty nový produkt v podobě Šikovného účtu. Tento unikátní nástroj umožňuje klientům výhodně nakupovat na splátky cokoliv, kdekoliv a kdykoliv. Výběr je ze dvou možných variant Šikovného účtu, klient si může vydat buď klasickou platební kartu nebo virtuální, transakce si může rozložit do splátek dle své potřeby. Šikovný účet si pohodlně spravuje v mobilní aplikaci.

Od dubna začala společnost Home Credit nabízet Šikovný účet ve dvou tarifech: Šikovný účet a Šikovný účet PLUS. Šikovný účet v základní variantě je pro klienty zcela zdarma, k účtu má v nabídce vydání klasické karty nebo virtuální karty, kterou si může nahrát do mobilní peněženky Apple Pay nebo Google Pay. Virtuální kartu v mobilní aplikaci lze okamžitě použít k platbám na internetu, nebo pomocí Apple Pay a Google Pay k placení u obchodníků nebo poskytovatelů služeb.

Jednou z hlavních výhod Šikovného účtu je možnost rozložení transakcí do splátek dle individuálních preferencí klienta za výhodnější úrokovou sazbu. Klient si také může převést finanční prostředky na svůj běžný účet, které si rovněž může rozložit do splátek.

Šikovný účet PLUS, který je zpoplatněn 39 Kč měsíčně, nabízí navíc k výhodám základního tarifu Šikovného účtu slevy u více než 900 partnerů v rámci věrnostního programu Premia, kde u některých partnerů lze ušetřit až 20 % z nákupů, další výhodou tarifu PLUS je jednou ročně nákup na splátky s nulovým úrokem. Při řádném splácení může klient čtyřikrát do roka čerpat bonus v podobě 10 % zaplacených úroků zpět.

Klient se může přepínat mezi jednotlivými tarify na svém účtu pohodlně v mobilní aplikaci nebo prostřednictvím klientského centra Home Credit, dle jeho aktuálních potřeb. Zdarma lze přejít na tarif PLUS dvakrát ročně a na základní tarif je změna bez omezení. Když je pro klienta výhodné využít jakoukoliv službu navíc v rámci tarifu PLUS, jednoduše si tarif Šikovného účtu přepne v mobilní aplikaci, a naopak si účet může změnit zpět na základní tarif dle potřeby.

Vedle výhod Šikovného účtu mohou klienti Home Creditu navíc využívat bez omezení tzv. splátky za nulu (https://splatkyzanulu.homecredit.cz/ ), kde je pro ně připravena široká paleta zboží s možností nákupu na splátky bez navýšení, tedy bez úroku.

Spuštění Šikovného účtu předcházel pilotní provoz od srpna 2020, kdy Home Credit postupně přidával další inovace dle podnětů od klientů. V rámci pilotního fungování bylo poskytnuto více než 8 000 účtů a přineslo výrazný nárůst zákaznické spokojenosti v porovnání s Šikovnou kartou.

Šikovný účet mohou klienti získat v partnerských prodejnách nebo e-shopech nebo si o něj přímo požádat na stránkách Home Creditu: https://www.homecredit.cz/sikovny-ucet.