Home Credit přichází kultivovat nebankovní trh zajištěných úvěrů pro…

Home Credit přichází kultivovat nebankovní trh zajištěných úvěrů pro podnikatele

20. 10. 2023

Od října přichází Home Credit s novým produktem. Tentokrát cílí na podnikatelské subjekty, kterým nabídne jinou možnost, jak financovat rozvoj podnikání, např. pořízení nových technologií a vybavení. Home Credit poskytne podnikatelům velký úvěr zajištěný nemovitostí až do výše 30 miliónů Kč, ručit budou rezidenční nemovitostí.

„Velký úvěr zajištěný nemovitostí cílí na osoby samostatně výdělečně činné a malé právní formy podnikání. Jsme tu pro podnikatele, kteří potřebují další finance pro rozvoj firmy a ve své bance nedosáhli na úvěr. Důvodem může být například krátká historie podnikání nebo prostě jen to, že podnikají v pro banky rizikových oborech jako je gastronomie nebo cestovní ruch,“ uvádí Richard Kouba, produktový manažer Home Creditu.

Trh těchto úvěrů je v současné době značně roztříštěn a nabízí rozdílné a často netransparentní podmínky. Home Credit chce svým vstupem na trh nastolit pro podnikatele jasná pravidla. Jednoduché, srozumitelné a férové podmínky budou podpořeny rychlým procesem schválení a vyplacením úvěru.

„Průměrné sazby na nebankovním trhu jsou 15 % a společnosti si často účtují vysoké poplatky za vyřízení půjčky a předčasné splacení nebo úroky z prodlení a penále. Home Credit přichází s maximální úrokovou sazbou na úrovni 12,99 % p.a., a protože nechceme klienty omezovat různými fixacemi a sankcemi, po prvním roce je předčasné splacení zdarma,“
dodává Richard Kouba z Home Creditu.

Ačkoliv se jedná o zajištěný neúčelový úvěr, který bude poskytnut za účelem podpory podnikání, bude Home Credit dodržovat principy odpovědného úvěrování tak, aby se vyhnul uvedení klienta do nepříznivé finanční situace. Bude proto provádět nezbytné kontroly právnických subjektů a jejich jednatelů v dostupných registrech, kontrolovat bezdlužnost, úpadek nebo insolvenci u příslušných institucí. Přesně také stanoví podmínky pro nemovitost, která bude akceptovatelná pro zajištění úvěru. Do zástavy budou přijímány rezidenční nemovitosti určené k bydlení, zejména byty, rodinné domy, rekreační objekty zapsané v katastru nemovitostí, ale i zemědělské usedlosti a ateliéry. Výše schválené částky bude záviset na aktuální hodnotě nemovitosti.

Podnikatelský zajištěný úvěr bude určen jak pro právnické, tak pro fyzické osoby podnikatele, a to až do výše 30 miliónů Kč s možností rozložení splátek na 20 let. Obecně bude platit, že podnikatel musí provozovat alespoň 6 měsíců činnost a mít z ní příjmy, ze kterých může hradit splátky. Poplatek za poskytnutí úvěru bude ve výši 2 % z čerpané částky.


Adéla Hansen
Mediální zástupce Home Credit ČR
+420 604 370 843
a.hansen@omnimedia.cz


Poznámka pro editory:

Společnost Home Credit a.s.
byla založena v roce 1997 a dnes je dceřinou společností Air Bank a.s. Home Credit pomáhá lidem nejen při nákupech na splátky přímo v obchodech a na internetu, ale nabízí také hotovostní úvěry a úvěry na auta, konsolidaci stávajících půjček nebo kreditní karty. V Česku poskytl Home Credit a.s. v roce 2022 úvěry v celkové výši 13,9 miliard Kč. Více na www.homecredit.cz
Skupina PPF
působí v Evropě, Asii a Severní Americe. Investuje do řady oborů – od telekomunikací, médií přes finanční služby, e-commerce, biotechnologie, nemovitosti až po mobilitu. Skupina vlastní aktiva ve výši téměř 40 miliard eur a zaměstnává celosvětově více než 60 tisíc lidí (k 31. 12. 2022).