Home Credit opět rozšiřuje služby pro podnikatele, nově mohou na úvěr…

Home Credit opět rozšiřuje služby pro podnikatele, nově mohou na úvěr i nakupovat

12. 02. 2024

Podnikatelé mohou nově využívat nákupu na splátky v kamenných prodejnách partnerů Home Creditu. Z průzkumu společnosti vyplynulo, že takovou možnost poptávala více než čtvrtina dotazovaných podnikatelů.


Home Credit tak po loňském vstupu na úvěrový trh pro podnikatele v podobě flexibilních půjček a zajištěných úvěrů nemovitostí pro podnikání přichází s novým produktem nákupu na úvěr pro právnické osoby a OSVČ v kamenných prodejnách. Nakupovat pro účely podnikání na splátky mohou nově klienti Home Creditu zboží v hodnotě od 3 do 250 tisíc Kč se splatností od 6 do 48 měsíců.

“Od partnerských obchodníků víme, že mají segment zhruba deseti procent zákazníků, kteří jsou OSVČ nebo právnické osoby, a pro které doposud neměli vhodnou nabídku nákupu na splátky. A přesně pro tyto klienty nyní mají k dispozici finanční produkt s možností sjednání přímo v prodejně,” vysvětluje Marek Tomčík, ředitel divize obchodu Home Creditu.

V tuto chvíli mohou menší právnické osoby a OSVČ nakupovat zboží, které potřebují, na splátky od Home Creditu v kamenných prodejnách partnerských společností Sconto, Möbelix, Asko, iStyle a vybraných prodejnách Datartu. Už nyní divize obchodu Home Creditu připravuje také možnost nákupu v prodejnách Ikea, XXXLutz a dalších.

“Podle průzkumu 26 % podnikatelů z oslovené cílové skupiny využilo v posledních dvou letech nějaký typ úvěru na podnikání, přičemž u 42 % z nich to bylo formou spotřebitelského úvěru. Bezmála 22 % respondentů uvedlo, že pro své podnikání nakoupilo zboží na splátky a dalších 38 % o tom uvažovalo,”
pokračuje Marek Tomčík z Home Creditu.

Interní průzkum Home Creditu ukázal, že je na českém trhu významný prostor pro rozšiřování služeb pro podnikatele. “Vedle poptávané služby samotnými podnikateli přináší možnost okamžitého nákupu na úvěr také potenciál růstu tržeb našim partnerům,” dodává Marek Tomčík.

Seznam prodejen a další informace jsou k dispozici zde:
https://www.homecredit.cz/spla...

Kateřina Dobešová

Tisková mluvčí Home Credit ČR a SR
Tel.: + 420 736 473 813
E-mail: katerina.dobesova@homecredit.cz


Poznámka pro editory:


Společnost Home Credit a.s.
byla založena v roce 1997 a dnes je dceřinou společností Air Bank a.s. Home Credit pomáhá lidem nejen při nákupech na splátky přímo v obchodech a na internetu, ale nabízí také hotovostní úvěry a úvěry na auta, konsolidaci stávajících půjček nebo kreditní karty. V Česku poskytl Home Credit a.s. v roce 2023 úvěry v celkové výši 15,2 miliardy Kč. Více na www.homecredit.cz
 


Skupina PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe. Investuje do řady oborů – od telekomunikací, médií přes finanční služby, e-commerce, biotechnologie, nemovitosti až po mobilitu. Skupina vlastní aktiva ve výši téměř 40 miliard eur a zaměstnává celosvětově více než 60 tisíc lidí (k 31. 12. 2022).