Home Credit nasazuje nový koncept televizních reklam • Home Credit…

Home Credit nasazuje nový koncept televizních reklam

09. 07. 2012

Brno 9. červenec 2012 – Společnost Home Credit a.s. spouští nové televizní reklamy. Po pěti letech, kdy se lidé setkávali s „tak trochu zvláštní“ rodinkou, nastupují postavičky personifikovaných peněz. Ty mají podpořit nový komunikační koncept, jehož podstatou je radost z nakupování.

Reklamy pro Home Credit vytvořila agentura Ogilvy v produkci Filmservice. Režie se ujal Jeff Ford, kreativním ředitelem byl Tomáš Belko. Spot odlehčenou formou ukazuje na reálné radosti a starosti, které lidé řeší, když si berou půjčku. Zároveň velmi názorně ukazuje výhody půjček od Home Creditu.

 

Pozitivní zákaznická zkušenost a radost z nakupování

 

„Dosavadní koncept sloužil dobře, po pěti letech ale byl už čas na změnu. Ta přišla poté, co jsme v Home Creditu redefinovali pozici značky a její hodnoty s jasným cílem více se zaměřit na zákazníka,“ říká ředitel marketingové komunikace Home Creditu Cyril Křůpala. Nová televizní reklama je jednou ze skupiny aktivit, jimiž chce společnost posílit dobrou zákaznickou zkušenost lidí s jejími službami. Už na začátku měsíce spustil Home Credit nový web. Téma radosti z nakupování jsme zvolili, „protože  věříme, že každý zodpovědný člověk má mít možnost koupit si, co si přeje, bez nutnosti dlouho  spořit. A Home Credit mu to chce umožnit,“ dodává Křůpala.

 

Postavičky peněz pobaví a jasně podají sdělení

 

A proč zrovna personifikované peníze? „Home Credit je finanční instituce, a proto jsme se rozhodli pro přímočaré řešení - ukázat peníze a také to, co se s nimi děje. Finance ale nejsou nejzábavnější oblastí. Abychom tedy nebyli nudní a bez emocí, rozhodli jsme se peníze personifikovat a proměnit je v živé bytosti, schopné samostatného pohybu a jednání. V našem konceptu chceme ukazovat, jak tyto bytosti pracují, přemisťují se a vůbec jak fungují v souvislosti s nabídkou Home Creditu. Podotýkám, že v celém procesu byla velmi důležitá odvaha klienta jít do takto netradičního konceptu,“ vysvětluje Tomáš Belko, kreativní ředitel agentury Ogilvy.

 

Koncept se bude postupně propisovat i do ostatních komunikačních kanálů, s postavičkami peněz se tak klienti budou setkávat i v direct mailech, neadresné distribuci a na internetu.

 

 

Poznámky pro editory:

 

Společnost Home Credit a.s., založená v roce 1997, je jedním z předních poskytovatelů spotřebitelského financování v České republice. Společnost nabízí širokou škálu úvěrových produktů: půjčky v místě prodeje, úvěry na automobily, hotovostní půjčky, kreditní a úvěrové karty. V roce 2011 společnost poskytla úvěry v celkové výši 8,75 miliardy Kč. Společnost Home Credit a.s. je členem skupiny Home Credit.

 

Další informace jsou k dispozici na www.homecredit.cz.

 

Skupina Home Credit (Home Credit B.V. a její dceřiné společnosti) je jedním z předních poskytovatelů spotřebitelského financování v Evropě a své služby nabízí 4,5 milionu aktivních klientů (k 30. 6. 2011 včetně Kazachstánu). Ve vybraných zemích úspěšně nabízí a rozvíjí také služby retailového bankovnictví. Skupina působí v České republice (od roku 1997), na Slovensku (od roku 1999), Ruské federaci (od roku 2002) a v Bělorusku (od roku 2007). Značka Home Credit je od roku 2005 navíc přítomna v Kazachstánu, kde společnost Home Credit B. V. drží minoritní podíl v AO Home Credit Bank.

 

Další informace jsou k dispozici na www.homecredit.net.

 

Skupinu Home Credit plně vlastní PPF Group N. V. („PPF“), která je jednou z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. Aktuálně vlastní aktiva ve výši zhruba 12,4 miliard EUR (k 31. 12. 2010), zahrnující různorodé aktivity od bankovnictví a pojišťovnictví přes nemovitosti, oblast energetiky a těžbu nerostů či zemědělství až po největší ruský obchodní řetězec se spotřební elektronikou. Působnost PPF sahá ze střední a východní Evropy přes Rusko až do Asie.

Na základě úspěchu Home Creditu v Evropě PPF rozvíjí spotřebitelské financování pod značkou Home Credit také v Asii, konkrétně v Číně (od roku 2007) a ve Vietnamu (od roku 2009), a zkoumá příležitosti pro vstup na další rozvíjející se trhy v tomto regionu.

 

Další informace jsou k dispozici na www.ppf.eu.