Home Credit nabízí zvýhodněné financování úsporného bydlení • Home…

Home Credit nabízí zvýhodněné financování úsporného bydlení

03. 10. 2023

Home Credit přichází s novinkou, která pomůže domácnostem s financováním úsporného bydlení. Účelový úvěr nabídne za zvýhodněných podmínek na zboží a technologie, které budou pořízeny za účelem úspory energií a zároveň budou sloužit ke snížení ekologické zátěže. Úvěr si klient sjedná na pobočkách Home Creditu, kde se také následně prokáže fakturou, která doloží důvod nákupu.

Ekologické hledisko se stává v nákupním rozhodování stále více důležitější. Home Credit se v rámci své ESG politiky rozhodl nabídnout klientům další zelený produkt se zvýhodněným úrokem od 7,9 %. Klienti si tak mohou požádat na pobočkách Home Creditu například o financování fotovoltaické elektrárny a tepelného čerpadla, zateplení rodinného domu, pořízení a instalace venkovní stínící techniky, výměny kotle a instalaci zelených střech. Dále mohou domácnosti o úvěr požádat v případě pořízení systémů rekuperace, ale i nákupu dobíjecí stanice pro osobní elektromobil, anebo nádrže na akumulaci dešťové vody.

„Účelový úvěr od 50 do 500 tisíc Kč na financování úsporného bydlení si klienti sjednají na pobočce a úroková míra bude začínat od 7,9 %. Velkou výhodou úvěru je, že klient má k dispozici peněžní prostředky v podstatě okamžitě, na doložení účelu pomocí faktury o nákupu má pak půl roku od jeho čerpání. Reagujeme tak na současnou situaci, kdy se řada domácností rozhoduje o tom, zda pořídit úsporné technologie, které jim pomohou jednak ušetřit náklady, ale současně přinesou také pozitivní dopad na životní prostředí,“
uvádí Roman Žák, vedoucí oddělení půjčky a pojištění Home Credit ČR a SR.

První kamenné pobočky, kde je možné tento úvěr sjednat, otevřel Home Credit v březnu letošního roku, čímž reagoval na požadavky svých klientů, kteří preferují osobní kontakt a považují kamennou pobočku za faktor důvěryhodnosti. Postupně chce otevřít svým zákazníkům až 25 míst, kde budou moci žádat o úvěry a konzultovat osobně své finanční potřeby.

Home Credit dlouhodobě posiluje svoji roli v oblasti ekologicky a sociálně odpovědného podnikání. Již od roku 2013 omezuje tištění papírových smluv, využívá elektronického popisu a v místě prodeje signpady. V současné době více než 80 % všech procesů spojených s uzavíráním smluv probíhá bez papíru. Plastové karty nahrazuje virtuálními. Klienty aktivně motivuje k využívání mobilní aplikace ke správě financí. Také svým online řešením pro žádost o půjčku, nákup na splátky nebo na založení kreditní karty přispívá jednak k rychlejšímu a pohodlnějšímu procesu pro zákazníky, ale i k enviromentální a společenské udržitelnosti. Od června letošního roku začal nabízet Zelenou na splátky, půjčku za zvýhodněných podmínek, ve spolupráci s poskytovateli ekologických a energeticky úsporných řešení, které domácnostem pomohou k větší energetické soběstačnosti.

Adéla Hansen
Mediální zástupce Home Credit ČR
+420 604 370 843
a.hansen@omnimedia.cz


Poznámka pro editory:
Společnost Home Credit a.s.
byla založena v roce 1997 a dnes je dceřinou společností Air Bank a.s. Home Credit pomáhá lidem nejen při nákupech na splátky přímo v obchodech a na internetu, ale nabízí také hotovostní úvěry a úvěry na auta, konsolidaci stávajících půjček nebo kreditní karty. V Česku poskytl Home Credit a.s. v roce 2022 úvěry v celkové výši 13,9 miliard Kč. Více na www.homecredit.cz
Skupina PPF
působí v Evropě, Asii a Severní Americe. Investuje do řady oborů – od telekomunikací, médií přes finanční služby, e-commerce, biotechnologie, nemovitosti až po mobilitu. Skupina vlastní aktiva ve výši téměř 40 miliard eur a zaměstnává celosvětově více než 60 tisíc lidí (k 31. 12. 2022).