Flexibilní půjčka od Home Creditu je dostupná už i pro s.r.o. • Home…

Flexibilní půjčka od Home Creditu je dostupná už i pro s.r.o.

03. 07. 2024

Home Credit nově nabízí svou Flexibilní půjčku nejen živnostníkům, ale i právnickým osobám – společnostem s ručením omezeným (s.r.o.). Novinka cílí především na malé firmy do desíti zaměstnanců, kterým přináší mimo jiné výhody rychlého a plně online schvalovacího procesu. Nový produkt reaguje na poptávku podnikatelů, kteří podle interního průzkumu Home Creditu oceňují zejména jednoduchost a rychlost sjednání bez nutnosti osobní návštěvy a složitého dokladování.


Flexibilní půjčka pomáhá podnikatelům vytvořit finanční rezervu nebo vyřešit případný problém s cashflow. Půjčka je neúčelová a nabízí flexibilitu ve splácení, což odpovídá rychle a často se měnícím potřebám malých firem, které preferují možnost okamžitě, online a bez zatěžující administrativy finance čerpat, stejně tak jako mít možnost je kdykoli splatit. „Home Credit je mezi bankovními i nebankovními finančními institucemi na českém trhu první, kdo nabízí plně online schválení půjčky pro právnické osoby i s více jednateli, a to včetně podpisu smlouvy,“ uvádí Milan Cáder, ředitel divize Produkty a Marketing Home Credit ČR a SR.

„Z našeho průzkumu mezi podnikateli jednoznačně vyplynulo, že mají zájem o produkt, který si sjednají bez nutnosti osobní návštěvy. Oceňují také možnost, že mohou každý měsíc posílat jinou částku či celý úvěr jednorázově kdykoliv splatit bez poplatků a bez nutnosti o to předem žádat. To preferují především ti, kterým se příjmy a výdaje v průběhu roku dynamicky mění. Půjčku mohou čerpat opakovaně na jeden klik z mobilní aplikace, mají tak k dispozici finanční rezervu, za kterou nic neplatí, pokud ji nečerpají. Že je takový produkt pro podnikatele zajímavý, nám potvrzuje i dosavadní zájem živnostníků o naši Flexibilní půjčku, kterou jsme uvedli na trh loni na podzim,“
doplňuje Milan Cáder.

Půjčka podléhá běžným schvalovacím procesům, Home Credit žadatele standardně prověřuje, přičemž data čerpá primárně z dostupných registrů a zdrojů. Klientovi stačí pro podání žádosti IČ a bankovní účet s obraty firmy. Půjčka je vhodná i pro začínající podnikatele, zásadní je, aby jejich společnost fungovala alespoň tři měsíce.

Díky online sjednání, a to včetně podpisu smlouvy pomocí SMS, je půjčka schválena do 15 minut. Výše provozního úvěru je od 30 do 500 tisíc Kč. Klienti mají navíc v mobilní aplikaci přehledné informace o čerpání a splácení. Flexibilita jim pak umožňuje splácet takovou částku, kterou v daném měsíci mohou uvolnit, čímž si sami řídí úrokové zatížení. Podmínkou zůstává zaslání alespoň smluvní minimální splátky.


Kateřina Dobešová
tisková mluvčí Home Credit ČR a SR
+ 420 736 473 813
katerina.dobesova@homecredit.cz

Poznámka pro editory:
Společnost Home Credit a.s.
byla založena v roce 1997 a dnes je dceřinou společností Air Bank a.s. Home Credit pomáhá lidem nejen při nákupech na splátky přímo v obchodech a na internetu, ale nabízí také hotovostní úvěry a úvěry na auta, konsolidaci stávajících půjček nebo kreditní karty. V Česku poskytl Home Credit a.s. v roce 2023 úvěry v celkové výši 15,2 miliardy Kč. Více na www.homecredit.cz

Skupina PPF
působí v Evropě, Asii a Severní Americe. Investuje do řady oborů – od telekomunikací, médií přes finanční služby, e-commerce, biotechnologie, nemovitosti až po mobilitu. Skupina vlastní aktiva ve výši více než 43 milionů eur a zaměstnává celosvětově 55 tisíc lidí (k 31. 12. 2023).