Úvěr bez zajištění • Slovník pojmů • Home Credit a.s.

Úvěr bez zajištění

Úvěr bez zajištění je půjčka, kterou můžete získat i bez zajištění. To znamená, že neručíte například nemovitostí a nepotřebujete ani ručitele.

Podmínek pro získání úvěru bez zajištění je celá řada. Jednou z nich je vaše bonita a schopnost splácet. Splátka totiž nikdy nesmí ohrozit váš rodinný rozpočet. Před schválením úvěru bez zajištění si poskytovatel zjišťuje, například délku vašeho zaměstnání, zda máte půjčky také u jiných úvěrových institucí a jaká je vaše platební morálka a historie. V úvěrových registrech si ověřuje, zda nemáte nesplacené dluhy a případné půjčky splácíte včas.

Půjčku můžete získat po ověření bonity. Poskytovatel v případě půjčky bez zajištění nebude požadovat další záruky neboli zajištění, které by mohl využít v případě nesplácení úvěru dlužníkem.

Jaké jsou výhody a nevýhody úvěru bez zajištění?

Mezi hlavní výhody úvěru bez zajištění patří, že žadatel může peníze získat bez toho, aby měl ručitele, případně nemovitost do zástavy.

Nevýhodou je obvykle vyšší úroková sazba, která plyne z vyššího rizika pro poskytovatele úvěru. V porovnání se zajištěnými úvěry se na úvěr nezajištěný půjčují obvykle nižší částky.

Příkladem úvěru bez zajištění je Flexibilní půjčka od Home Credit.