Půjčka v nouzi • Slovník pojmů • Home Credit a.s.

Půjčka v nouzi

Půjčka v nouzi je všeobecné označení pro rychle sjednaný úvěr, o který někteří lidé žádají v nečekané finanční krizi. Pro někoho může taková chvíle nastat například rozbitím pračky, ledničky nebo auta. Půjčka v nouzi nejčastěji pokrývá náklady právě na věci okamžité potřeby. Vždy by ale mělo jít o krajní řešení, kterému předchází prozkoumání jiných možností financování vzniklé situace.

Často může být vhodnějším řešením půjčka od někoho z rodiny nebo od přátel. Taková půjčka v nouzi od rodiny nebo přátel je obvykle levnější variantou ve srovnání s běžně dostupnou půjčkou v nouzi na finančním trhu. Když už se člověk rozhodne pro bankovní či nebankovní půjčku v nouzi, měl by si ověřit poskytovatele. Kvalitní a důvěryhodný poskytovatel má vždy oprávnění k činnosti udělované Českou národní bankou.

Důležitým faktorem je také celková cena půjčky v nouzi. Vzhledem k tomu, že žadatel často potřebuje peníze obratem a nejde o vysoké sumy, bývá půjčka v nouzi úročena poměrně vysokou úrokovou sazbou. To však neplatí vždy. Přesto je v zájmu dlužníka půjčku splatit co nejdřív, aby se vyhnul zbytečnému prodražení.

Celkem vzato by měla být v nouzové situaci půjčka až posledním řešením. Daleko lepší je mít naspořenou aspoň nějakou finanční rezervu na nečekané události. Obvykle se doporučuje mít po ruce sumu ve výši aspoň tří měsíčních mezd či platů. Přinejmenším pár desítek tisíc korun je nutná rezerva, se kterou se dá vyřešit většina nečekaných výdajů malého a středního rozsahu i bez půjčky v nouzi.

Máte zájem o Flexibilní půjčku od Home Creditu?