Poradna - nejčastější dotazy o nákupu na splátky • Home Credit a.s.

Nákup na splátky

Vyberte, co potřebujete vyřešit.

2087 poradna 1944x1356px c1227acb 36ae1c36dc1df4a942ef08c7befeb028

Jak si rozložím nákup do splátek?

Kde najdu podrobnosti o svém splátkovém programu?

Na co se nejčastěji ptáte?

Nákup na splátky

Jaké musím splnit podmínky, abych mohl nakoupit na splátky?

Pro získání půjčky musíte dosáhnout věku 18 let, mít stálý zdroj příjmu a splňovat podmínky Home Credit a.s.., zejména nesmí nákup na splátky ohrozit chod vaší domácnosti.

Za kolik můžu nakoupit na splátky?

Nejnižší hodnota nákupu je 2 000 Kč.

Jaké budu potřebovat doklady?

Připravte si prosím platný občanský průkaz. Pokud nakupujete v e-shop, můžete potřebovat i druhý doklad totožnosti (řidičský průkaz, cestovní pas, rodný list, zbrojní průkaz nebo průkaz pojištěnce) a výpis z vašeho bankovního účtu. Jestliže jste zaměstnaný nebo OSVČ, připravte si údaje o firmě – přesný název, adresu, telefon a IČ.

Potřebuji ručitele?

Ne, pro získání nákupu na splátky ručitele nevyžadujeme.

Jaké jsou u nákupu na splátky poplatky?

Sjednání nákupu na splátky je zdarma. Stejně tak mimořádné splátky. Poplatky si bereme v případě prodlení ve splácení.

Musím při žádosti o nákup na splátky dokládat potvrzení o příjmu?

V žádosti o nákup na splátky uvádíte svůj příjem, oficiální potvrzení o příjmu ale primárně nevyžadujeme. Pokud budeme potřebovat ověřit, jestli půjčka příliš nezatíží váš rodinný rozpočet, ozveme se vám. V tom případě můžeme také požadovat výpisy z účtů nebo specifické doklady v případě zaměstnaneckého poměru (výplatní pásky, pracovní smlouvu, potvrzení o výši příjmů), příjmů z podnikání (daňové přiznání, rozvaha / výsledovka), případně jiné (důchodový výměr, výměr výsluhového příspěvku, doklad o přiznání mateřské/rodičovské, rozhodnutí o přiznání odměny pěstouna).

Jak si mohu ověřit, že nejsem vedený v registru dlužníků?

Pokud máte pochybnosti o svém splácení v minulosti, doporučujeme si před podáním žádosti o půjčku ověřit, jaké informace jsou o vás vedeny v Registru FO sdružení SOLUS. Můžete k tomu využít aplikaci určenou pro mobilní telefony s operačním systéme Android "SOLUS – SMS výpis". Aktuální a spolehlivé informace získáte přímo na svůj mobilní telefon odkudkoli během pár chvil. Aplikaci si můžete stáhnout zde.

Co si můžu na splátky koupit?

Nákup na splátky si můžete vzít na většinu spotřebního zboží. Stačí, aby vámi vybraný obchod, nákup na splátky umožňoval.

Kdy dostanu zboží, které si chci na splátky koupit?

Hned, jak spolu podepíšeme smlouvu, můžete si vybrané zboží odnést. V případě, že nakupujete v e-shopu, po podpisu smlouvy vám prodejce zboží zašle dle dohodnutého způsobu dopravy.

Můžu nakoupit na splátky, i když jsem v důchodu?

Kritériem pro poskytnutí úvěru není věk žadatele. Vyšší věk tedy neznamená, že byste automaticky úvěr nedostal. Důležité je mít stálý příjem, z něhož budete schopen pravidelně splácet, a splnění dalších podmínek při prověřování vaší schopnosti splácet.

Kdy podepisuju smlouvu o nákupu na splátky?

Smlouvu podepisujete přímo u prodávajícího, v případě nákupu na splátky v e-shopu přímo v pohodlí svého domova. Dopřejte si tedy dost času, abyste si smlouvu řádně pročetli.

Když podepíšu úvěrovou smlouvu a dostanu výrobek, můžu ho vrátit a zrušit tak i nákup na splátky?

Ano. Pokud se rozhodnete výrobek koupený na splátky vrátit a prodejce uzná váš nárok na vrácení, ruší se tím i úvěr.

Když budu zakoupený výrobek reklamovat, musím po dobu reklamace dál splácet?

Ano. Sjednaný úvěr je platný do té doby, než prodejce uzná váš nárok na zrušení kupní smlouvy, tedy vrácení peněz za výrobek. V takovém případě zaniká i úvěr. Pokud ale dojde k výměně, nebo opravě zboží, úvěr pokračuje dál.

Své splátky musíte platit také tehdy, když reklamace teprve probíhá.