preload obrazku pro baner

Desatero bezpečného používání karty

Bezpečnost na prvním místě

Je důležitá nejen v každodenním životě, ale i při používání karty.
Podívejte se na naše Desatero bezpečného používání karty.

Potvrzujte internetové platby v mobilní aplikaci

Zobrazit celý text

Potvrzujte internetové platby v mobilní aplikaci

Jednodušší a rychlejší je potvrzování internetových transakcí v mobilní aplikaci Home Credit. Místo opisování SMS kódů a zadávání ePINu stačí internetové transakce potvrdit v mobilní aplikaci zadáním přihlašovacího kódu nebo otiskem prstu. Je to maximálně bezpečné a jednoduché.

Chraňte své přihlašovací údaje, údaje o své kartě a svůj telefon

Zobrazit celý text

Chraňte své přihlašovací údaje, údaje o své kartě a svůj telefon

Nikdy nikomu nesdělujte údaje o své kartě ani svoje přihlašovací údaje do mobilní aplikace nebo Správce financí, a to ani po částech. Údaje si raději nikam nezaznamenávejte. Při placení mějte vždy svou kartu nebo mobilní zařízení na očích. Nikdy nepůjčujte svůj mobil nebo tablet s údaji o kartě nebo citlivými daty jiným lidem, ani svým dětem, které by vám mohly při hraní her nechtěně vyčerpat peníze z karty.

Zvolte si bezpečná hesla a PIN kódy

Zobrazit celý text

Zvolte si bezpečná hesla a PIN kódy

Pro přihlášení do mobilní aplikace nebo Správce financí si zvolte heslo, které nepoužíváte v jiných aplikacích nebo účtech. Bezpečnost vašeho hesla je u nás plně je zajištěna, ale nemůžeme garantovat stejnou úroveň zabezpečení u jiných společností nebo služeb. To samé platí pro PIN kód k vašim kartám. Nepoužívejte rok či datum narození, nebo kombinace 1111 či 1234 a podobně. Nejbezpečnější je svoje hesla a PIN kódy alespoň 1x ročně měnit. Hesla, kódy nebo PIN k vaší kartě nikdy nikomu nesdělujte. Tyto údaje po vás nikdy nebudeme vyžadovat.

Na internetu plaťte bezpečně

Zobrazit celý text

Na internetu plaťte bezpečně

Buďte opatrní. Nikdy neplaťte na stránkách, které nejsou zabezpečené ikonou zámku a protokolem https:// v řádku webové adresy. Nikdy nereagujte ani na nabídky výher zdarma, případně za podezřele nízkou cenu (například iPhone za 1 Kč a podobně). Takové odkazy vás přesměrují na podvodné stránky, které mají za cíl získat údaje z vaší karty. Než na nějakém e-shopu zaplatíte, ujistěte se, že se nejedná o podvodného obchodníka. Pomůžou vám například recenze na internetu.

Neotevírejte podezřelé maily a SMS

Zobrazit celý text

Neotevírejte podezřelé maily a SMS

Neotevírejte e-maily od podezřelých odesílatelů, které neznáte. Upozorní vás například neznalost odesílatele, překlepy či pravopisné chyby nebo cokoliv, co vyžaduje zadání vašich údajů do webové stránky, kterou neznáte. V žádném případě neotevírejte přílohy u těchto e-mailů, v drtivé většině obsahují viry. Neklikejte na odkazy ani nevolejte na čísla v těchto e-mailech. Riskovali byste zneužití údajů nebo vysokou sazbu za volání. Nikdy nereagujte ani na e-maily od přepravních služeb nebo pošty, pokud jste si nic neobjednali. My od vás při komunikaci nikdy nebudeme po telefonu nebo e-mailem vyžadovat PIN ke kartě, CVC kód nebo ověřovací kódy zaslané na váš mobilní telefon. Pokud od vás tyto údaje někdo požaduje e-mailem nebo SMS, jde vždy o podvod.

Pravidelně aktualizujte programy na počítači i mobilním zařízení

Zobrazit celý text

Pravidelně aktualizujte programy na počítači i mobilním zařízení

Důležitý je především operační systém a antivirový program na počítači, tabletu i telefonu. Jedině tak budete efektivně chráněni před virtuálními útoky. Do mobilní aplikace nebo Správce financí se, pokud možno, nepřihlašujte z veřejných počítačů a veřejných sítí, například v internetové kavárně. Pro platby ze svého zařízení nevyužívejte připojení k veřejné Wi-Fi síti. Pravidelně aktualizujte mobilní aplikaci Home Credit, případně Apple Pay a Google Pay. Používání našich služeb z prostředí mobilních zařízení je z naší strany chráněno stejně, jako když web používáte na stolním počítači. Dávejte pozor, co na internetu děláte. Nestahujte neznámé soubory a nenavštěvujte stránky se škodlivým obsahem. Rozpozná je antivirový program, nebo i vy podle chyb v obsahu. Pokud takové stránky navštěvujete, rozhodně na nich neplaťte. Pokud používáte mobilní aplikace různých e-shopů, ujistěte se, že jsou aplikace dostatečně zabezpečené proti zneužití. To platí hlavně, pokud v aplikacích máte uložené údaje o kartě.

Plaťte rychle a bezpečně prostřednictvím karty v mobilu

Zobrazit celý text

Plaťte rychle a bezpečně prostřednictvím karty v mobilu

Používejte kartu od Home Creditu v mobilním zařízení. Zaregistrujte si aktivní kartu do Apple Pay nebo Google Pay a plaťte své nákupy pohodlně mobilem nebo chytrými hodinkami. Jednoduše pak nakoupíte v obchodech i na vybraných e-shopech nebo vyberete hotovost z bankomatu s možností bezkontaktního výběru. Díky potvrzování transakcí je to mimořádně bezpečné. Při platbě s Apple Pay potvrzujete každou transakci. S aplikací Google Pay potom každou transakci vyšší než 500 Kč. Služba Apple Pay je určena pro zařízení iPhone, iPad nebo Apple Watch. Kartu si do Apple Pay přidáte přes naši mobilní aplikaci Home Credit nebo přímo v Apple Wallet. Aplikace Google Pay je určena pro zařízení s technologií NFC a systémem Android. Stáhnout si ji můžete v Google Play. Kartu si do Google Pay přidáte přes naši mobilní aplikaci Home Credit nebo přímo v Google Pay.

Nikdy nikomu neříkejte ani neposílejte ověřovací kód (OTP – one time password), který vám byl doručen na váš mobilní telefon. Ověřovací kód slouží výhradně k registraci karty do vašeho mobilního zařízení.

Peníze na vaší kartě chráníme

Zobrazit celý text

Peníze na vaší kartě chráníme

Všechny karty od Home Creditu mají zabezpečení 3D Secure. V souladu se směrnicí Evropského parlamentu a Rady EU o platebních službách na vnitřním trhu (PSD2) jsou navíc veškeré platby na internetu u obchodníků z EU zabezpečené tzv. silným ověřením. Každou takovou transakci musíte potvrdit v naší mobilní aplikaci nebo zadáním jednorázového SMS kódu a ePINu – 6místného osobního kódu určeného pro potvrzování internetových transakcí. V souvislosti s touto směrnicí po vás může při platbách kartou v prodejnách terminál požadovat zadání PIN kódu i u částky nižší než 500 Kč. To zvyšuje bezpečnost plateb kartami. Peníze na kartě pro vás ještě více chráníme i prostřednictvím limitů pro platby v obchodech nebo pro výběr hotovosti z bankomatu.

TIP: platby na internetu u obchodníků z EU bezpečně a nejpohodlněji potvrdíte v naší mobilní aplikaci.

Kontrolujte si své výdaje na kartě

Zobrazit celý text

Kontrolujte si své výdaje na kartě

V přehledu transakcí na kartě v mobilní aplikaci nebo ve Správci financí si pravidelně kontrolujte transakce uskutečněné na účtech. Pokud jakákoliv z nich nesouhlasí, kontaktujte nás. Naši specialisté vám rádi pomohou, případně můžete využít možnosti reklamace transakcí, například u zdvojeného zaúčtování, nedodání zboží a podobně. Doporučujeme vám kontrolovat si taky pravidelné měsíční výpisy ke kartě. Výpisy najdete v mobilní aplikaci a zasíláme vám je pravidelně e-mailem nebo poštou.

Máte pochybnosti? Kontaktujte nás!

Zobrazit celý text

Máte pochybnosti? Kontaktujte nás!

Jestliže objevíte ve výpisu jakékoliv transakce, které jste neprovedli, případně zjistíte v přehledu transakcí nějakou nesrovnalost, co nejdříve nás kontaktujte. Naši specialisté vám vždy ochotně pomohou. Můžete využít telefonní číslo 542 100 100.

4 užitečné rady, které vám můžou pomoct při zamítnutí platby na internetu

  • Zkontrolujte, že do platební brány zadáváte správné údaje z karty.

  • Pokud nepoužíváte naši mobilní aplikaci, ověřte si, že máte správně opsaný unikátní ověřovací kód, který vám přišel v SMS zprávě, i šestimístný kód ePIN, který jsme vám poslali před časem. Pokud si ho nepamatujete, volejte 542 100 100, zdarma Vám ho pošleme znovu.

  • Pokud máte kartu uloženou v platební aplikaci či v prohlížeči, zkuste ji vymazat a údaje z karty zadejte znovu ručně přímo v platební bráně.

  • Pokud to e-shop umožňuje, využijte bezpečnou platbu přes Apple Pay či Google Pay. Podívejte se na podrobný návod, jak si zaregistrovat kartu do mobilu.

Stáhněte si mobilní aplikaci Home Credit.