Ženy mají rády pořádek i ve financích • Home Credit a.s.

Ženy mají rády pořádek i ve financích

31. 07. 2020

Ženy jsou o krok napřed v konsolidacích ve srovnání s muži. Muži preferují samostatné úvěry, ženy si častěji všechny půjčky sloučí do jedné. Vyplývá to z údajů společnosti Home Credit, která poskytuje spotřebitelské úvěry. Konsolidace je optimalizovaný úvěr, který může pomoci v případě problémů se splácení, ale je stále častěji využíván v případě, kdy klienti chtějí ušetřit měsíční splátky.

„Dlouhodobě sledujeme, že v žádostech o konsolidace mají v České republice i na Slovensku, lehkou převahu ženy,“ uvádí tisková mluvčí společnosti Home Credit ČR a SR, Linda Bilal.

Povědomí o možnosti spojení více úvěru do jednoho roste. Hlavní výhodou je částka, kterou můžete ušetřit každý měsíc. „Naši klienti v průměru šetří 2 000 Kč měsíčně, samozřejmě to závisí na výši splátky, kterou si stanoví. Od roku 2012 využilo konsolidaci v Česku již 20 000 našich klientů a na Slovensku skoro 10 000,“ dodává Linda Bilal.

Je běžné, že si lidé berou různé druhy úvěrů a pak se mohou dostat do situace, že z jakéhokoliv důvodu nemají dostatek finanční prostředků na měsíční splátku, dojde u nich ke změně měsíčního příjmu nebo nejsou schopni uhlídat všechny termíny splátek.

„Typický klient konsolidace má 2 spotřebitelské úvěry v řádu desetitisíc, jeden větší úvěr spotřebitelský na bydlení nebo na auto, 1-2 kreditní karty a mikropůjčku,“ uvádí Miroslav Zborovský, finanční ombudsman klientů Home Credit. „Není výjimkou, že konsolidujeme až 10 úvěrů, v průměru je to 2-3,“ dodává Zborovský.

Konsolidace je forma úvěru, se všemi pravidly, výhodami a odpovědností splácet a dodržovat dohodnutá pravidla. Základní pravidlo při volbě poskytovatele konsolidace je nahlédnout na stránky ČNB, do seznamu bankovních a nebankovních poskytovatelů spotřebitelských úvěrů. Pokud tam společnost, od které klient dostal nabídku nenajde, není vhodné ani úvěr ani konsolidaci si od takové společnosti brát!

„Naši klienti si berou hotovostní úvěr v průměrné výši 68 000 Kč a splácejí ho 5 let, u konsolidace je průměrná částka o 228 000 Kč vyšší a délka splácení o 3 roky delší. Kromě hotovostních úvěrů nabízíme i flexibilní půjčku, která umožnuje už splacenou částku opětovně čerpat,“ vysvětluje Linda Bilal z Home Creditu.

Nezanedbatelnou výhodou konsolidace je jednoduchost. Jedná se o jeden úvěr s jednou splátkou, nemusí se sledovat více úvěrů s různou dobou splatnosti. Hlídá se jen jeden termín splatnosti. Spojit lze úvěry, kreditní karty, kontokorenty i leasing a mnohdy i mikroúvěry. Běžně se již i konsolidované úvěry pojišťují pro případy náhlé nemožnosti splácet v době nemoci, úrazu nebo ztráty zaměstnání.