Václav Horák je novým generálním ředitelem Home Creditu • Home Credit…

Václav Horák je novým generálním ředitelem Home Creditu

22. 06. 2017
Od července povede český Home Credit Václav Horák. Na postu CEO střídá Davida Bystrzyckého, který řídil společnost v uplynulých šesti letech.

 

Václav Horák se ujme vedení Home Creditu 10. července 2017. Do konce července převezme veškerou agendu řízení společnosti.

 

V posledních třech letech zastával Václav Horák pozici CIO (regionální ředitel pro IT) ve skupině BNP Paribas Personal Finance Central Europe. Má více než 25 let zkušeností ve finanční oblasti. Stál u zrodu společností Cetelem ČR a Cetelem Slovensko a devět let působil na pozici generálního ředitele Cetelem ČR.

 

Nový CEO Home Creditu vystudoval Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze a absolvoval postgraduální studium bankovnictví na Vysoké škole ekonomické v Praze. Pracovní a manažerské zkušenosti získal v Agrobance a v Bankovním domě Skala.

 

Je ženatý a má tři děti. Rád cestuje, ve volných chvílích hraje badminton, squash a florbal a jeho velkým koníčkem je také sběratelství.

 

David Bystrzycki si naplánoval roční volno, po němž se plánuje vrátit do skupiny PPF.

 

Foto: Václav Horák

 

Poznámka pro editory:

Společnost Home Credit a. s., založená v roce 1997, je jedním z předních poskytovatelů spotřebitelského financování v České republice. Nabízí širokou škálu úvěrových produktů: půjčky v místě prodeje, úvěry na automobily, hotovostní půjčky, kreditní karty a konsolidaci úvěrů. V roce 2016 společnost poskytla úvěry v celkové výši 11,5 miliardy Kč. Společnost Home Credit a. s. je členem skupiny Home Credit. Další informace jsou k dispozici na www.homecredit.net.

 

Home Credit B. V. (dále jen „HCBV“ nebo „skupina“) je mezinárodním poskytovatelem spotřebitelského financování zastoupeným v 11 zemích s vysokým růstovým potenciálem. Společnost byla založena v roce 1997 a zaměřuje se na poskytování spotřebitelského financování a úvěrů koncovým zákazníkům. Služby skupiny jsou jednoduché a rychlé. Působí na vysoce atraktivních trzích s významnými vstupními překážkami. Ve vybraných zemích je předním poskytovatelem spotřebitelského financování. Náskok před konkurencí si udržuje díky zkušenostem a znalosti nejrůznějších trhů. Posiluje a rozšiřuje finanční inkluzi populace neobsluhované bankami díky poskytování pozitivního a bezpečného úvěrování – mnohým ze zákazníků vůbec poprvé. Podporuje zvyšování životní úrovně a vychází vstříc finančním potřebám úvěrovaných osob. Celkem 120,2 tisíce zaměstnanců skupiny dosud obsloužilo více než 70 milionů zákazníků prostřednictvím rozsáhlé distribuční sítě zahrnující 270 537 prodejních míst, úvěrových kanceláří, poboček a zastoupení na poštách. Celková konsolidovaná aktiva HCBV dosáhla k 31. prosinci 2016 výše 14,7 mil. EUR. Další informace jsou k dispozici na www.homecredit.net.   

 

Většinovým akcionářem Home Credit B. V. je s 88,62% podílem PPF Financial Holdings B. V., 100% dceřiná společnost společnosti PPF Group N. V. (dále jen „PPF“). Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb přes telekomunikace, biotechnologie, pojišťovnictví, nemovitosti až po zemědělství. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a Severní Americe. Skupina vlastní aktiva přesahující 27 miliard eur (k 31. 12. 2016). Další informace jsou k dispozici na www.ppf.eu. 

 

Menšinovým akcionářem Home Credit B. V. je s 11,38% podílem EMMA OMEGA LTD, investiční holdingová společnost vlastněná Jiřím Šmejcem. Další informace o skupině Emma Capital jsou k dispozici na www.emmacapital.cz.