Václav Horák je novým generálním ředitelem Home Creditu

Václav Horák je novým generálním ředitelem Home Creditu

22. 06. 2017
Od července povede český Home Credit Václav Horák. Na postu CEO střídá Davida Bystrzyckého, který řídil společnost v uplynulých šesti letech.

 

Václav Horák se ujme vedení Home Creditu 10. července 2017. Do konce července převezme veškerou agendu řízení společnosti.

 

V posledních třech letech zastával Václav Horák pozici CIO (regionální ředitel pro IT) ve skupině BNP Paribas Personal Finance Central Europe. Má více než 25 let zkušeností ve finanční oblasti. Stál u zrodu společností Cetelem ČR a Cetelem Slovensko a devět let působil na pozici generálního ředitele Cetelem ČR.

 

Nový CEO Home Creditu vystudoval Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze a absolvoval postgraduální studium bankovnictví na Vysoké škole ekonomické v Praze. Pracovní a manažerské zkušenosti získal v Agrobance a v Bankovním domě Skala.

 

Je ženatý a má tři děti. Rád cestuje, ve volných chvílích hraje badminton, squash a florbal a jeho velkým koníčkem je také sběratelství.

 

David Bystrzycki si naplánoval roční volno, po němž se plánuje vrátit do skupiny PPF.

 

Foto: Václav Horák

 

Poznámka pro editory:

Společnost Home Credit a. s., založená v roce 1997, je jedním z předních poskytovatelů spotřebitelského financování v České republice. Nabízí širokou škálu úvěrových produktů: půjčky v místě prodeje, úvěry na automobily, hotovostní půjčky, kreditní karty a konsolidaci úvěrů. V roce 2016 společnost poskytla úvěry v celkové výši 11,5 miliardy Kč. Společnost Home Credit a. s. je členem skupiny Home Credit. Další informace jsou k dispozici na www.homecredit.net.

 

Home Credit B. V. (dále jen „HCBV“ nebo „skupina“) je mezinárodním poskytovatelem spotřebitelského financování zastoupeným v 11 zemích s vysokým růstovým potenciálem. Společnost byla založena v roce 1997 a zaměřuje se na poskytování spotřebitelského financování a úvěrů koncovým zákazníkům. Služby skupiny jsou jednoduché a rychlé. Působí na vysoce atraktivních trzích s významnými vstupními překážkami. Ve vybraných zemích je předním poskytovatelem spotřebitelského financování. Náskok před konkurencí si udržuje díky zkušenostem a znalosti nejrůznějších trhů. Posiluje a rozšiřuje finanční inkluzi populace neobsluhované bankami díky poskytování pozitivního a bezpečného úvěrování – mnohým ze zákazníků vůbec poprvé. Podporuje zvyšování životní úrovně a vychází vstříc finančním potřebám úvěrovaných osob. Celkem 120,2 tisíce zaměstnanců skupiny dosud obsloužilo více než 70 milionů zákazníků prostřednictvím rozsáhlé distribuční sítě zahrnující 270 537 prodejních míst, úvěrových kanceláří, poboček a zastoupení na poštách. Celková konsolidovaná aktiva HCBV dosáhla k 31. prosinci 2016 výše 14,7 mil. EUR. Další informace jsou k dispozici na www.homecredit.net.   

 

Většinovým akcionářem Home Credit B. V. je s 88,62% podílem PPF Financial Holdings B. V., 100% dceřiná společnost společnosti PPF Group N. V. (dále jen „PPF“). Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb přes telekomunikace, biotechnologie, pojišťovnictví, nemovitosti až po zemědělství. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a Severní Americe. Skupina vlastní aktiva přesahující 27 miliard eur (k 31. 12. 2016). Další informace jsou k dispozici na www.ppf.eu. 

 

Menšinovým akcionářem Home Credit B. V. je s 11,38% podílem EMMA OMEGA LTD, investiční holdingová společnost vlastněná Jiřím Šmejcem. Další informace o skupině Emma Capital jsou k dispozici na www.emmacapital.cz.