Skupina PPF a Home Credit vítají rozhodnutí akcionářů MONETA Money…

Skupina PPF a Home Credit vítají rozhodnutí akcionářů MONETA Money Bank podpořit spojení MONETY s Air Bank

20. 12. 2021

Skupina PPF a její dceřiná společnost Home Credit vítají rozhodnutí akcionářů MONETA Money Bank podpořit spojení MONETY s Air Bank a jejími přidruženými společnostmi. Tímto spojením se zásadně přibližuje náš cíl vybudovat silnou digitální domácí banku, schopnou konkurovat stávajícím zahraničním lídrům českého retailového trhu a dlouhodobě přinášet hodnotu svým akcionářům.

„Společně s ostatními akcionáři MONETY nyní můžeme začít psát novou kapitolu v dějinách českého bankovnictví,“ řekl Jean-Pascal Duvieusart, akcionář PPF a CEO Home Creditu. „Vnímám byznys MONETY a skupiny Air Bank jako vzájemně se doplňující. Toto spojení nabízí jedinečnou příležitost dát dohromady to nejlepší z obou bank, což v budoucnu bude inspirovat inovace, přinášet nejlepší služby pro zákazníky a takovou nabídku nových produktů, která dosud nebyla na českém trhu k dispozici.”

Spojená banka vzniklá z Air Bank a MONETY bude patřit mezi tři největší bankovní domy v ČR podle počtu klientů a stane se jedničkou v segmentu spotřebitelského financování.

Skupina PPF potvrzuje svůj již dříve deklarovaný záměr zachovat kotaci nové spojené banky na pražské burze.

Vypořádání transakce je podmíněno souhlasem regulatorních orgánů na úrovni EU (Evropská komise) i na úrovni národní (Česká národní banka, Národná banka Slovenska)