Odloženou platbu od Home Credit oceňují jak zákazníci, tak obchodníci…

Odloženou platbu od Home Credit oceňují jak zákazníci, tak obchodníci

21. 04. 2022

Po více než měsíci, kdy Home Credit přišel s odloženou platbou, novou službou, kdy mají zákazníci možnost měsíčního odkladu platby ve vybraných kamenných obchodech, zaznamenal velký zájem, jak ze strany zákazníků, tak i samotných obchodníků. Novinka, která byla spuštěna pilotně v prodejnách Planeo elektro, je v současné době k dispozici na více než 100 kamenných prodejnách po celé České republice. Konkrétně ji zákazníci najdou ve vybraných obchodech Planeo Elektro, Samsung a Okay.

Odložená platba fakticky znamená, že si zákazník odnese domů spotřebič, za který zaplatí až za měsíc užívání. V podstatě se jedná o bezplatnou půjčku s jednoměsíční splatností.

„Klienti velmi často využívají odloženou platbu k úhradě spotřebiče v lepší třídě, jdou si například koupit pračku, za kterou jsou ochotni zaplatit 7 000,- Kč, ale v obchodě se rozhodnou pro výrobek v energetické třídě A+, který je ale dražší a rozdíl ceny doplatí až za měsíc s další výplatou. Odloženou platbu mohou zákazníci využívat opakovaně, ale vždy po doplacení předchozí,“ uvádí Michal Fila, tiskový mluvčí Home Creditu ČR a SR.

Princip je velmi jednoduchý. Zákazník si v obchodě vybere libovolné zboží, vyplní společně s prodejním personálem krátký formulář a v případě, že je vše v pořádku, má možnost platbu v hodnotě od 2 000 do 10 000 Kč uhradit o měsíce později. U nákupu do 10 000 Kč si za pár minut odnáší zcela bez placení své zboží domů a celou sumu uhradí až za měsíc. A to bez jakýchkoliv poplatků, bez navýšení nebo zdlouhavého vyřizování smlouvy. Uhradit odloženou platbu může klient ze svých úspor nebo k tomu využít Šikovný účet od Home Creditu. Další možností je, že si zákazník vybere dražší spotřebič s lepšími parametry a v lepší energetické třídě, což je dnes velmi žádané kvůli enormnímu zdražování energií, a odloženou platbu využije pouze na úhradu rozdílu v ceně.

„Po podobné službě byla dlouhodobá poptávka ze strany zákazníků, kteří se dostanou krátkodobě do finanční nedostatečnosti. Služba je zdarma a rychle vyřízena a často ji využívají k nákupu dražšího, a tedy kvalitnějšího výrobku a k doplacení rozdílu v ceně,“ uvádí Tomáš Opluštil, místopředseda představenstva Planeo elektro.

Současný růst cen zatěžuje rodinné rozpočty všech domácností. Těm, kteří se právě často potýkají s krátkodobými problémy s hotovostí, může odložená platba vyjít vstříc. Home Credit nabízí tuto službu v kamenných obchodech, a umožňuje tak zákazníkům odnést si domů spotřebič, který zaplatí až po měsíci užívání.