preload obrazku pro baner

Odloženou platbu od Home Credit oceňují jak zákazníci, tak obchodníci

Přidáno

21.04.2022

Po více než měsíci, kdy Home Credit přišel s odloženou platbou, novou službou, kdy mají zákazníci možnost měsíčního odkladu platby ve vybraných kamenných obchodech, zaznamenal velký zájem, jak ze strany zákazníků, tak i samotných obchodníků. Novinka, která byla spuštěna pilotně v prodejnách Planeo elektro, je v současné době k dispozici na více než 100 kamenných prodejnách po celé České republice. Konkrétně ji zákazníci najdou ve vybraných obchodech Planeo Elektro, Samsung a Okay.

Odložená platba fakticky znamená, že si zákazník odnese domů spotřebič, za který zaplatí až za měsíc užívání. V podstatě se jedná o bezplatnou půjčku s jednoměsíční splatností.

„Klienti velmi často využívají odloženou platbu k úhradě spotřebiče v lepší třídě, jdou si například koupit pračku, za kterou jsou ochotni zaplatit 7 000,- Kč, ale v obchodě se rozhodnou pro výrobek v energetické třídě A+, který je ale dražší a rozdíl ceny doplatí až za měsíc s další výplatou. Odloženou platbu mohou zákazníci využívat opakovaně, ale vždy po doplacení předchozí,“ uvádí Michal Fila, tiskový mluvčí Home Creditu ČR a SR.

Princip je velmi jednoduchý. Zákazník si v obchodě vybere libovolné zboží, vyplní společně s prodejním personálem krátký formulář a v případě, že je vše v pořádku, má možnost platbu v hodnotě od 2 000 do 10 000 Kč uhradit o měsíce později. U nákupu do 10 000 Kč si za pár minut odnáší zcela bez placení své zboží domů a celou sumu uhradí až za měsíc. A to bez jakýchkoliv poplatků, bez navýšení nebo zdlouhavého vyřizování smlouvy. Uhradit odloženou platbu může klient ze svých úspor nebo k tomu využít Šikovný účet od Home Creditu. Další možností je, že si zákazník vybere dražší spotřebič s lepšími parametry a v lepší energetické třídě, což je dnes velmi žádané kvůli enormnímu zdražování energií, a odloženou platbu využije pouze na úhradu rozdílu v ceně.

„Po podobné službě byla dlouhodobá poptávka ze strany zákazníků, kteří se dostanou krátkodobě do finanční nedostatečnosti. Služba je zdarma a rychle vyřízena a často ji využívají k nákupu dražšího, a tedy kvalitnějšího výrobku a k doplacení rozdílu v ceně,“ uvádí Tomáš Opluštil, místopředseda představenstva Planeo elektro.

Současný růst cen zatěžuje rodinné rozpočty všech domácností. Těm, kteří se právě často potýkají s krátkodobými problémy s hotovostí, může odložená platba vyjít vstříc. Home Credit nabízí tuto službu v kamenných obchodech, a umožňuje tak zákazníkům odnést si domů spotřebič, který zaplatí až po měsíci užívání.