Index odpovědného úvěrování ovládly společnosti ze skupiny Home…

Index odpovědného úvěrování ovládly společnosti ze skupiny Home Credit

26. 11. 2019
Společnosti ze skupiny Home Credit se umístily na nejvyšších místech respektovaného žebříčku bank a úvěrových společností poskytujících spotřebitelske úvěry, který tradičně sestavuje nezisková organizace Člověk v tísni. Mezi 35 hodnocenými společnostmi obsadila Air Bank 1. místo, Zonky 2. místo a Home Credit devátou pozici.

Z hlediska bodového ohodnocení získala Air Bank 81 bodů ze sta možných, Zonky 79 bodů. Home Credit obdržel 70 bodů, stejně jako ČSOB a Česká spořitelna.

„Výsledky tohoto pravidelného hodnocení nám dělají radost dlouhodobě. Tentokrát je však naše zadostiučinění ještě o něco větší než obvykle, protože jsme v uplynulých měsících museli stále čelit nepravdivým článkům a informacím o naší údajné neserióznosti, vysokých úrocích a tak dále. Věřím, že po zveřejnění tohoto nezávislého a respektovaného hodnocení tato kampaň definitivně skončí“, řekl k tomu předseda představenstva skupiny Home Credit Jiří Šmejc.

Kromě Air Bank, Zonky a Home Creditu se v minulých žebříččích ještě navíc umisťovala na nejvyšších místech půjčka Kamali, kterou rovněž poskytuje Home Credit. Naposledy letos v červnu obsadila pujčka Kamali v obdobném hodnocení organizace Člověk v tísni první místo.