Home Credit získal licenci ČNB • Home Credit a.s.

Home Credit získal licenci ČNB

04. 12. 2017
Společnost Home Credit získala od České národní banky licenci nebankovního poskytovatele spotřebitelských úvěrů. Naplnila tak náročné požadavky regulátora a potvrdila svou pozici bezpečného poskytovatele spotřebitelských úvěrů stojícího po boku bank.

„Úspěch v řízení trvajícím přibližně jeden rok a zakončeným vydáním licence je pro nás potvrzením toho, že jsme bezpečným a férovým poskytovatelem spotřebitelských úvěrů, který splňuje velmi náročná kritéria regulátora a kvalitou a bezpečností svých služeb se naprosto vyrovná bankám, které rovněž podléhají dozoru ČNB,“ komentuje udělení licence generální ředitel Home Creditu Václav Horák.

Podle Horáka přinese licencování žádoucí očištění trhu od tisíců pofidérních subjektů, které dlouhodobě podnikaly v sektoru nebankovních půjček a kazily jeho reputaci. „Řízení s ČNB nebylo žádnou úřední formalitou. Čítalo stovky hodin práce právního týmu, tisíce listů dokumentů a velmi důkladné dokazování toho, že všechny naše postupy jsou v souladu s náročnými požadavky ČNB. Ani udělením licence navíc přísný dozor nekončí. Je tomu právě naopak a je to dobře. Ve výsledku totiž přinese větší jistotu a bezpečí spotřebiteli, a o to jde především,“ uzavírá Horák.