542 100 100

Pracovní dny od 8 do 18 hod.

Číslo 840 155 155 nahrazujeme pevnou linkou. Můžete volat výhodněji, podle běžné sazby svého operátora.

727 618 618

Pracovní dny od 8 do 18 hod.

Chcete volat na mobilní číslo? Na této lince můžete využít své volné minuty.

Pokud neradi voláte, napište nám email!

10 pravidel jak bezpečně používat nejen Správce financí

Home Credit spustil Správce Financí

Autor tiskové zprávy - Zuzana Bienvenu

Přidáno

23. 4. 2014

Autor

Zuzana Bienvenu
Tisková mluvčí

Témata k článku

Se začátkem dubna Home Credit v České i Slovenské republice spustil internetovou aplikaci Správce Financí (www.SpravceFinanci.cz; www.SpravcaFinancii.sk). Ta je určena všem jeho klientům, kteří chtějí své finanční produkty obsluhovat jednoduše a online. Nabízí přehled o vyčerpané částce nebo splátkách během několika kliknutí 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

 

Správce financí spuštěný prvního dubna je internetová aplikace, ve které mají klienti k dispozici přehled o svých produktech a transakcích. Správce Financí nahradil původní aplikaci Můj úvěr, která vznikla v roce 2007 a postupně se vyvíjela. Spuštění Správce Financí je ale razantní předěl, který navazuje na jeden z pilířů Home Creditu – komunikaci online. Zájem o Správce Financí je ze strany klientů vysoký. Jen během prvních dvou týdnů se do něj v Česku přihlásilo téměř pět tisíc klientů. „Spontánní zájem klientů o novou aplikaci nás těší. Jejich dosavadní reakce jsou velmi pozitivní, a to nás jen utvrzuje v tom, že jsme se vydali správnou cestou a že aplikace je dobrá,“ hodnotí Správce Financí ředitel divize Produkty a CRM Home Creditu Vít Růžička.

Správa karet i konsolidací v jednom

Ve Správci Financí klienti najdou informace o všech svých karetních produktech, nákupech na splátky, stejně jako o hotovostních úvěrech nebo konsolidaci. Klienti se tak během několika sekund dozví, jaká je výše jejich splátky, jestli byla připsaná na účet, nebo si také mohou sami vytisknout potvrzení o splacení svého úvěru. Mají tak svůj úvěr zcela pod kontrolou v jakýkoli den či hodinu. U karetních produktů je k dispozici přehled plateb včetně filtru podle času nebo typu platby. Zobrazuje se také stav věrnostního konta a připsaná částka podle jednotlivých plateb kartou. „Je pro nás důležité, aby klienti měli možnost mít detailní přehled o svých produktech, kdykoli si vzpomenou. Internet dnes používají dvě třetiny všech domácností, proto je rozvoj internetové aplikace nezbytností,“ dodává Růžička.

Správce financí nabízí i moderní metody, jak hradit jednotlivé splátky. Systém automaticky generuje tzv. QR kód, který je možné i vytisknout. Pokud to klientovo mobilní bankovnictví v telefonu dovoluje, může tento kód lehce naskenovat a vytvoří se mu okamžitě příkaz k úhradě. Z pohodlí domova tak během několika sekund uhradí svou splátku. K tomu Home Credit jako jediná společnost v Česku nabízí možnost hradit splátky pomocí terminálů Sazka. Klient si čárový kód vytiskne a splátku uhradí kdekoli v trafice, kde je terminál.

Internetový limit na tři kliky

Kromě náhledových akcí může klient provádět i aktivní operace. Velmi jednoduše si může například převést hotovost z kreditní karty na svůj běžný účet. Při odeslání hotovosti si vybírá, jestli pak částku splatí jednorázově nebo chce splátky rozložit do splátkového kalendáře. Další z operací, kterou klienti často využívají, je změna internetového limitu.

Clusterové řešení

Správce financí je po technické stránce postavený tak, aby odpovídal v současnosti nejvyšším nárokům. Mezi jeho klíčové vlastnosti patří například to, že jde o single-page aplikaci, která ve velké míře využívá AJAX. Robustnost a výkon jsou zajištěny provozem v clusteru s použitím technologií Oracle (Coherence, Oracle Service Bus, Weblogic a další). Díky tomu bude technické řešení vyhovovat i za několik let. Správce Financí využívá opensource frameworky, jako je Apache Wicket, Spring, Spring Web Services atd. Klienti se ale nemusí obávat, že by šlo o aplikaci určenou pro počítačové experty. Právě naopak. Zásadní důraz byl kladený hlavně na intuitivnost a přehlednost, na což se při návrzích internetových bankovnictví mnohdy zapomíná.

 

Přihlášení k odběru nových tiskových zpráv

Ochrana osobních údajů