Home Credit nabízí nákup na splátky přes Comgate na stovkách dalších…

Home Credit nabízí nákup na splátky přes Comgate na stovkách dalších e-shopů

04. 06. 2024

Díky spolupráci se společností Comgate nabízí Home Credit od dubna prodej na splátky nově i zákazníkům dalších 2 000 e-shopů. Spolupráce s platebním agregátorem je dalším z opatření, kterým Home Credit zjednodušuje a přibližuje své služby zákazníkům v oblastech, kde to s ohledem na nutnost vysokého zabezpečení transakcí bylo dosud pro menší e-shopy technicky velmi náročné.


Společnost Comgate poskytuje již více než 20 let platební brány e-shopům a platební terminály do prodejen. V současnosti je největším platebním agregátorem na českém trhu. Jeho platební systém využívá více než 15 tisíc obchodníků a ročně zpracuje transakce ve výši přes 30 miliard korun. Spoluprací s Comgate tak Home Credit pokračuje ve zlepšování služeb zákazníkům díky propojování jedniček na trhu a zvyšuje počet svých spolupracujících e-shopů na pětinásobek.

„Zařazením splátkového prodeje přímo do platební brány umožňujeme obchodníkům nabídnout tuto platební metodu zákazníkům co nejjednodušeji a získat tak vyšší počet dokončených plateb. E-shopům se díky tomu zvýší tržby jednak proto, že zákazníci, kteří splátkový prodej hodlají využít, nakoupí spíše u nich než u konkurence, jednak proto, že si vyberou třeba i kvalitnější zboží, když si platbu mohou rozložit,“
říká Jakub Ouhrabka, ředitel společnosti Comgate.


„Navázání spolupráce se společností Comgate zlepšilo dostupnost koupě na splátky pro klienty mnoha e-shopů, aniž by je zatížilo složitou administrativou navíc. Pro nás to znamená napojení 2 tisíc e-shopů prostřednictvím jediné smlouvy, co je pro všechny strany velmi výhodné a rychlé. V současnosti již evidujeme první uzavřené a proplacené objednávky a systém funguje perfektně. Do budoucna proto plánujeme spuštění spolupráce s dalšími platebními agregátory, jako jsou TrustPay a ThePay,“
komentuje Marek Tomčík, ředitel divize Obchod, Home Credit ČR.


Kontakt pro novináře: 

Kateřina Dobešová

tisková mluvčí Home Credit ČR a SR

Tel.: + 420 736 473 813

E-mail: katerina.dobesova@homecredit.cz


Poznámka pro editory: 

Společnost Home Credit a.s. byla založena v roce 1997 a dnes je dceřinou společností Air Bank a.s. Home Credit pomáhá lidem nejen při nákupech na splátky přímo v obchodech a na internetu, ale nabízí také hotovostní úvěry a úvěry na auta, konsolidaci stávajících půjček nebo kreditní karty. V Česku poskytl Home Credit a.s. v roce 2023 úvěry v celkové výši 15,2 miliardy Kč. Více na www.homecredit.cz.

Skupina PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe. Investuje do řady oborů – od telekomunikací, médií přes finanční služby, e-commerce, biotechnologie, nemovitosti až po mobilitu. Skupina vlastní aktiva ve výši více než 43 milionů eur a zaměstnává celosvětově 55 tisíc lidí (k 31. 12. 2023).