Češi začínají nakupovat na splátky i ve výprodeji • Home Credit a.s.

Češi začínají nakupovat na splátky i ve výprodeji

02. 08. 2019
Trend, který sledujeme převážně v zahraničí, se dostává i do České republiky. Lidé začínají poznávat přínosy nákupu na splátky i na e-shopech a ve výprodejích. Proč si nepořídit sportovní výbavu, sezónní oblečení výhodně ve výprodeji pro celou rodinu? Pokud čítá alespoň 4 členy, určitě se vyplatí věci nakoupit za nižší cenu, i když si na takovou transakci budete muset půjčit nebo použít kreditní kartu.

V zahraničí je to běžnou praxí, a i Češi se již také naučili orientovat se v cenových maloobchodních politikách, vědí, kdy je výhodné počkat a kdy naopak uskutečnit nákup ihned. Nejenom, že je lepší počkat na slevy, ale nemusíte se nechat limitovat celkovou výši částky a můžete ušetřit tím, že nakoupíte pro všechny členy, i když nemáte zrovna na účtu celý obnos.

E-shopy dnes začaly nabízet volbu nákupu na splátky. Tak jako někteří lidé jezdí nakupovat výhodněji do různých outletů jak v ČR, tak v zahraničí, čekají na sezónní výprodeje a povánoční slevy, které často začínají již před Vánoci, díky rozvoji e-shopů a nákupu na internetu si pořizují lidé stále více i oblečení ve velkém. „Snažíme se vyjít vstříc potřebám zákazníků a umožnit jim nákupy v době, kdy je to pro ně výhodnější, proto jsme nabídli nový produkt – úvěrovou peněženku, kdy díky jednoduchému a bezpečnému postupu nakoupíte na splátky přímo na e-shopu,“ vysvětluje Monika Richterová z Home Creditu.

V jakých e-shopech se nakupuje nejvíce na splátky:

www.mall.cz - elektro, ostatní; www.czc.cz - elektro, IT; www.asko.cz - nábytek; www.electroworld.cz - elektro; www.datart.cz - elektro; www.istyle.cz - mobil, PC; www.samsung.com - mobil, elektro; www.tsbohemia.cz - elektro, kola; www.megapixel.cz - foto; www.smarty.cz - mobil. „Nejvíce lidí nakupuje na splátky především elektroniku, ale i nábytek, cyklistické a fotografické potřeby s průměrnou částkou objednávky okolo 13 až 14 tisíc Kč,“ doplňuje Monika Richterová z Home Creditu, který již začal spolupracovat se stovkami e-shopů, které nabízejí úvěrovou peněženku – nákup na splátky do 2 minut. „Zajímavostí je, že dnes můžete nakoupit v podstatě cokoliv na splátky na e-shopu, od sběratelské mince přes vodní lyže nebo jachtařské lodě a čluny, dokonce jsme již financovali i parohy,“ uvádí Monika Richterová. Na splátky si tak můžete pořídit věci nejenom ve výprodeji, ale třeba i kvalitní luxusnější artikl, který je právě ve slevě a za plnou cenu byste si ho ani koupit nechtěli. U takového výrobku bude snadno platit pravidlo, že věc, kterou kupujete na splátky, by vám měla vydržet déle, než je doba splácení. Mezi další jednoduchá kritéria a rady, které byste měli sledovat před rozhodnutím, zda nakoupíte na splátky, nebo si vezmete půjčku, patří: Udělejte si rodinný rozpočet a výše splátky by neměla převyšovat rozdíl příjmů a výdajů, pokud je rozdíl nulový, raději s půjčkou počkejte. Buďte na sebe přísní a raději zvolte kratší dobu splácení s vyšší splátkou. Ověřte si, u jaké společnosti si půjčujete, jestli má licenci ČNB pro udělování spotřebitelských úvěrů, pokud nakupujete v ověřeném e-shopu, ten tuto práci udělal za vás. Počítejte se všemi náklady, nejenom s úrokem. Pokud ještě nemáte předjednaný úvěr u společnosti, která splátky poskytuje, pozorně si napoprvé přečtěte smlouvu a pak už můžete bez starostí nakupovat. Pokud se změní vaše životní situace a nebudete moci splácet, vždy o tom neprodleně informujte poskytovatele půjčky. Platba pomocí úvěrové peněženky od společnosti Home Credit nabízí jednoduché řešení na stovkách e-shopů. „V e-shopu si klient zvolí platbu prostřednictvím splátek od Home Creditu a během dvou minut je jeho nákup uskutečněn, pokud se jedná o zákazníka Home Creditu. V případě, že nakupujete poprvé na splátky a berete si svoji první půjčku u nás, musíte vyplnit online žádost, což je časově náročnější, trvá zhruba 8–10 minut, při dalším nákupu na jakémkoliv jiném e-shopu vám transakce zabere již pouhé 2 minuty. V obou případech dostanete upozornění na schválení nebo neschválení platby do 1 až 2 vteřin,“ vysvětluje fungování služby Monika Richterová z Home Creditu. Společnost Home Credit spustila tento způsob splátkového prodeje před více než rokem a prozatím ohlasy ukazují, že v některých e-shopech se více než 30 % klientů po úspěšném prvním nákupu opět vrací.