Trvalý příkaz • Slovník pojmů • Home Credit a.s.

Trvalý příkaz

Trvalý příkaz slouží k odesílání opakovaných plateb ve stejné výši stejnému příjemci. Trvalý příkaz si může klient nastavit jako odchozí pravidelnou platbu ze svého běžného bankovního účtu. Cílem je zjednodušení a pohodlnější placení pro klienta. Stačí jednou nastavit počet opakování a čas, po kterém se platba zopakuje. O vše ostatní se postará banka.

Trvalý příkaz je jednou z možností hrazení splátek, pokud jejich výše zůstává stejná po celou dobu splácení. Pro proměnlivou výši splátek se nehodí. Home Credit vždy dbá na to, aby klient přesně věděl, kolik a do kdy má zaplatit v aktuální splátce.


Jak zadat trvalý příkaz

Trvalý příkaz zadáte jednoduše během pár minut. Budete potřebovat znát číslo účtu příjemce, kód jeho banky, u které má účet, výši částky, která se bude pravidelně odesílat, frekvenci opakování (denně, týdně, měsíčně…), datum první a poslední platby a variabilní symbol. Jakmile vše zmíněné nastavíte, nemusíte se už starat o nic dalšího. Jen si dávejte pozor, ať máte v momentě uskutečnění trvalého příkazu na účtu vždy dostatečný zůstatek.