Poradna - nemůžu splácet půjčku • Home Credit a.s.

Co mám dělat, když nemůžu splácet Flexibilní půjčku?

Pokud se dostanete do neočekávané finanční situace, která vám znemožní plnit řádně a včas závazky vůči naší společnosti, neváhejte a informujte nás o tom co nejdříve. Nejlépe ještě předtím, než se dostanete do prodlení se svou splátkou. Můžete se tak mj. vyhnout postihům, které se pojí s nezaplacením splátky v řádném termínu.

Jaké máte možnosti, když nemůžete splácet

Stačí poslat minimální splátku

Výhodou Flexibilní půjčky je, že každý měsíc můžete platit klidně jinou splátku. Pokud nemáte dostatek peněz na splátku, kterou posíláte pravidelně, podívejte se do mobilní aplikace, nebo do výpisu, jaká je vaše minimální splátka. Do doby, než budete mít dostatek prostředků pro úhradu vámi zvolené vyšší splátky, stačí posílat splátku minimální.

Odklad splátky

Řešíte dočasný výpadek příjmu, nebo nečekané jednorázové výdaje a pomůže vám jednu splátku vynechat? V takovém případě si můžete požádat o jednorázový odklad splátky. Za odklad splátky se někdy účtuje poplatek podle toho, kdy byla vaše smlouva sjednaná a musí být splněny podmínky pro jeho využití (podrobnosti najdete v úvěrových podmínkách). O odklad nás můžete požádat vždy po šesti řádně uhrazených splátkách na lince 542 100 100 nebo na e-mailu info@homecredit.cz.

Pojištění schopnosti splácet

Jste dlouhodobě na pracovní neschopnosti, přišli jste o zaměstnání, nebo jste například v nemocnici? Pokud máte sjednané některé z našich pojištění, které vás proti těmto událostem chrání, kontaktujte pojišťovnu a v případě, že splňujete podmínky (které najdete v Rámcové pojistné smlouvě), pojišťovna vám bude splátky platit.

Jste pojištění u pojišťovny MAXIMA? Volejte na 542 527 528, nebo napište e-mail na hc@maxima-as.cz.

Jste pojištění u Generali České pojišťovny? Volejte na 241 114 114, nebo napište na Generali Česká pojišťovna a.s. P.O. Box 305, Brno 659 05.

Konsolidace půjček

Máte kromě Flexibilní půjčky i úvěry u jiných společností? Zkuste podat na lince 542 100 100 žádost o konsolidaci neboli sloučení všech vašich půjček do jedné. Z konsolidace se stávající půjčky doplatí a budete tak splácet jen jednu měsíční splátku, v takové výši, na které se dohodneme.

Snížení výše Flexibilní půjčky

Pokud již máte část dluhu splacenou, můžeme vám snížit úvěrový rámec, podle kterého se počítá i výše minimální splátky. To znamená, že snížením výše půjčky dojde i ke snížení minimální splátky. Zavolejte nám na linku 542 100 100, nebo napište e-mail na info@homecredit.cz a poradíme vám.

Individuální řešení

Nepomohlo vám ani jedno z výše uvedených řešení? V takovém případě nám napište na e-mail info@homecredit.cz, nebo poštou na adresu Home Credit a.s., Nové sady 996/25, Brno 602 00 žádost o individuální řešení vzniklé situace.

Do žádosti nezapomeňte uvést zejména:

• Popis životní situace, ve které se nacházíte a kvůli které nemůžete splácet svou půjčku (např. úmrtí blízké osoby, závažná zdravotní situace, nedobrovolná ztráta zaměstnání apod.)

Tuto situaci je vždy nutné doložit např. pomocí:
- lékařské zprávy,
- evidencí na Úřadu práce,
- dohodou o skončení pracovního poměru,
- potvrzením o snížení příjmu apod.

• Návrh řešení vaší situace

• Doložení vašich příjmů a výdajů (např. výpisy z bankovního účtu, faktury apod.)

Jakmile žádost obdržíme, uděláme vše, co je v našich silách, abychom vám v tíživé situaci pomohli alespoň se splácením vaší půjčky. Vyčkejte na náš kontakt, sami se vám ozveme.