Poradna - nejčastější dotazy ke konsolidaci půjček • Home Credit a.s.

Nová žádost a obecné informace

Vyberte, co potřebujete vyřešit.

2087 poradna 1944x1356px c1227acb 36ae1c36dc1df4a942ef08c7befeb028

Kde si stáhnu kopii smlouvy?

Kde si stáhnu potvrzení o doplacení a ukončení smlouvy?

Na co se nejčastěji ptáte?

Nová žádost a obecné informace

Co je to konsolidace půjček a k čemu je dobrá?

Díky konsolidaci neboli spojení půjček, ušetříte na splátkách a zjednodušíte si splácení svých stávajících půjček. V rámci konsolidace vám pomůžeme s papírováním spojeným s ukončením stávajících půjček a vy pak budete splácet jen jednu půjčku s jednou nižší splátkou.

Jaké jsou podmínky pro získání konsolidace?

Pro získání konsolidace půjček musíte být zletilá osoba, mít stálý zdroj příjmu a splňovat podmínky Home Credit a.s., zejména nesmíte být s žádnou z vašich půjček po splatnosti splátek.

Do jaké výše mohu konsolidovat své půjčky?

Konsolidujeme půjčky v rozmezí 30 000 Kč až 700 000 Kč.

Jaké půjčky si můžu u vás konsolidovat?

Konsolidovat můžete jakékoliv půjčky na spotřební zboží (vč. Auto úvěrů) či hotovostní půjčky, kreditní karty, kontokorentní úvěry a finanční leasingy. Nezáleží na tom, u jaké bankovní či nebankovní společnosti máte úvěry sjednané.

Omezujete počet půjček, které můžu konsolidovat?

Ne, počet půjček omezený nemáme.

Budu potřebovat ručitele?

Ručitele ke konsolidaci nevyžadujeme.

Můžu si ke konsolidaci půjček požádat i o peníze navíc?

Ano. Pokud to umožní vaše finanční situace/bonita/schopnost splácet, nic nebrání tomu, abychom vám půjčili peníze navíc.

Můžeme si půjčky s manželem nebo manželkou sloučit do jedné smlouvy?

Do konsolidace můžeme zahrnout manželské půjčky – tzn., na smlouvě musíte být uvedeni oba dva jako spoludlužníci. Pokud je na smlouvě uveden pouze váš manžel nebo manželka, jednalo by se o převzetí dluhu na jinou osobu a tuto službu zatím neposkytujeme.

Kolik zaplatím na poplatcích za vyřízení konsolidace?

Sjednání i vedení konsolidace půjček je zdarma.

Jak si o konsolidaci můžu požádat?

Konsolidaci půjček si jednoduše vyřídíte po telefonu nebo online. Stačí zavolat na bezplatné telefonní číslo 800 700 093 nebo vyplnit krátký formulář zde a my zavoláme vám.

Můžu konsolidaci vyřídit osobně?

Konsolidaci poskytujeme pouze po telefonu nebo online. Nemusíte se však ničeho bát, návrh smluv vám pošleme domů, kde si jej můžete v klidu přečíst a podepsat

Jaké budu ke sjednání konsolidace potřebovat doklady?

Před telefonátem si prosím připravte 2 doklady totožnosti.

- Jste-li občanem ČR, hlavním dokladem je platný občanský průkaz. Dalším dokladem pak může být řidičský průkaz, cestovní pas, rodný list, zbrojní průkaz nebo kartička pojištěnce.

- Pokud nejste občanem ČR, poslouží vám jako hlavní doklad povolení k trvalému/přechodnému pobytu na území ČR. Dalším dokladem pak může být řidičský průkaz, cestovní pas nebo zbrojní průkaz.

Dále si prosím připravte číslo svého bankovního účtu a údaje o zaměstnavateli nebo o svém podnikání – přesný název, adresu, telefon a IČ.

Jakmile se domluvíme na podmínkách konsolidace, požádáme vás pak ještě o výpis z vašeho běžného účtu, doklad prokazující výši příjmu a doklady k půjčkám, které budeme konsolidovat.

Jak bude probíhat podpis smlouvy?

Pokud sjednáváte konsolidaci po telefonu v některých případech podepíšete smlouvu online v naší webové aplikaci Správce financí. Nebo vám smlouvu pošleme e-mailem, poštou, případně kurýrem. Vy smlouvu podepíšete a pošlete nám ji zpět společně s kopiemi dokladů.

V případě online procesu sjednání smlouvu podepíšete SMS zprávou, kterou vám zašleme na číslo uvedené v žádosti.

Jak proběhne doplacení smluv, které si u vás zkonsoliduji?

Peníze pošleme přímo na účty společností, u kterých máte vedené konsolidované půjčky, nebo vám je můžeme poslat na váš běžný účet a vy si je doplatíte sám. Případnou hotovost navíc posíláme vždy na běžný účet.

Jak dlouho bude trvat doplacení mých půjček?

Celou konsolidaci včetně proplacení peněz vyřídíme během několika dnů.

Musím platit ještě splátky u ostatních úvěrů, které konsoliduji?

Povinnost platit stávající půjčky vám končí ve chvíli, kdy je buď my, nebo vy na základě nové úvěrové smlouvy splatíte. Výpověď stávajících půjček provádíme ihned po podpisu úvěrové smlouvy, termín jejich ukončení se řídí podmínkami, které u nich máte sjednané. Ukončení stávajících půjček vám oznámíme pomocí SMS.