Home Credit | Pro lepší příběhy
Klientská zóna

Home Credit patří mezi nejbezpečnější poskytovatele půjček

Přidáno
18.12.2017

Autor
Zuzana Bienvenu
Tisková mluvčí

Letos publikovaná studie projektu Navigátor bezpečného úvěru ukázala, že společnost Home Credit patří mezi bezpečné a solidní poskytovatele půjček. To nezávisle na studii potvrdila i detailní analýza Index odpovědného úvěrování, kterou vypracovala nezisková organizace Člověk v tísni. Ta Home Credit v konkurenci bank i úvěrových společností vyhodnotila jako třetí nejzodpovědnější firmu.

Navigátor bezpečného úvěru se dlouhodobě soustředí na hodnocení bankovních i nebankovních poskytovatelů půjček, přičemž se zaměřuje na jejich bezpečnost a solidnost. V letošním hodnocením se Home Credit umístil výborně – v kategorii úvěr na 150 000 korun společnost obsadila bronzovou příčku, u půjčky na 50 000 korun byla čtvrtá. V celkovém hodnocení pak v konkurenci bank i nebankovek získala pomyslné stříbro.

Velmi dobře si vedla také mikropůjčka Kamali, za kterou Home Credit stojí – prosadila se na druhé místo, přičemž její parametry významně předčily zbytek hodnocených.

Navigátor bezpečného úvěru 2017 – celkové pořadí popisek

Na třetí místo Home Credit dosáhl i v Indexu odpovědného úvěrování, který vydal Člověk v tísni. Analýza se zaměřila především na cenu, vstřícnost vůči klientům v prodlení, transparentnost a kvalitu komunikace.

„Naše společnost stále hledá způsoby, jak být pro klienty ta nejvýhodnější a nejbezpečnější volba. Dlouhodobě pracujeme na nastavení kvalitních a funkčních procesů, které povedou k dobré zákaznické zkušenosti. Výsledky obou studií ukazují, že naše úsilí nese ovoce, a jako takové nás velmi těší,“ uvedl Václav Horák, generální ředitel společnosti Home Credit.

Stále více se tak stírají rozdíly mezi bankami a solidními nebankovními společnostmi, mezi které Home Credit dlouhodobě patří – letošní výsledky potvrzují, že v mnoha ohledech banky dokonce předčí.

Index odpovědného úvěrování popisekPoznámka: Graf ukazuje hodnotu indexu odpovědného úvěrování u všech zkoumaných společností. Čím je vyšší (vlevo), tím je lepší. Zdroj: Člověk v tísni