Home Credit | Pro lepší příběhy
Produktymenu-arrow-down
Poradnamenu-arrow-down
Ostatnímenu-arrow-down

Nejčastější dotazy

Informace o financování auta

Jak drahé auto si můžu na splátky koupit?
Na jakékoli auto vám půjčíme 10 000-200 000 Kč.
Jaké musím splnit podmínky, abych mohl nakoupit na splátky?
Pro získání půjčky na auto musíte být zletilá osoba, mít stálý zdroj příjmu a splňovat podmínky Home Credit a.s.., zejména nesmí nákup na splátky ohrozit chod vaší domácnosti.
Jaké budu potřebovat doklady?
Připravte si prosím dva doklady totožnosti. Jste-li občanem ČR, musí být jedním z těchto dokladů platný občanský průkaz. Dalším dokladem pak může být například řidičský průkaz, cestovní pas, rodný list nebo zbrojní průkaz. Jestliže jste zaměstnaný nebo OSVČ, připravte si údaje o firmě – přesný název, adresu, telefon a IČO. Pokud budeme potřebovat ověřit, jestli půjčka příliš nezatíží váš rodinný rozpočet, můžeme také požadovat výpisy z účtů nebo specifické doklady v případě zaměstnaneckého poměru (výplatní pásky, pracovní smlouvu, potvrzení o výši příjmů), příjmů z podnikání (daňové přiznání, rozvaha / výsledovka), případně jiné (důchodový výměr, výměr výsluhového příspěvku, doklad o přiznání mateřské/rodičovské, rozhodnutí o přiznání odměny pěstouna). V některých případech pak ověřujeme obdobným způsobem situace vašeho partnera.
Potřebuji ručitele?
Ne, pro získání auta na splátky ručitele nevyžadujeme.
Musím při žádosti o půjčku na auto dokládat potvrzení o příjmu?
V žádosti o nákup na splátky uvádíte svůj příjem, oficiální potvrzení o příjmu ale primárně nevyžadujeme. Pokud budeme potřebovat ověřit, jestli půjčka příliš nezatíží váš rodinný rozpočet, ozveme se vám. V tom případě můžeme také požadovat výpisy z účtů nebo specifické doklady v případě zaměstnaneckého poměru (výplatní pásky, pracovní smlouvu, potvrzení o výši příjmů), příjmů z podnikání (daňové přiznání, rozvaha / výsledovka), případně jiné (důchodový výměr, výměr výsluhového příspěvku, doklad o přiznání mateřské/rodičovské, rozhodnutí o přiznání odměny pěstouna). V některých případech pak ověřujeme obdobným způsobem situace vašeho partnera.
Jaké auto si můžu na splátky koupit?
Můžete si vybrat jakékoli osobní auto, které vám bude vyhovovat. Pokud si nejste jistí výběrem, poradí vám specialisté z Autotýmu. Nemusíte se navíc omezovat jen na auto. S naší pomocí si můžete koupit také motorku, nebo autodoplňky, které si vyberete.
Jaké jsou u půjčky na auto poplatky?
Sjednání půjčky na auto i její vedení jsou zdarma. Stejně tak mimořádné splátky. Poplatky si bereme v případě prodlení ve splácení.
Můžu si vzít auto na splátky, i když jsem v důchodu?
Kritériem pro poskytnutí úvěru není věk žadatele. Vyšší věk tedy neznamená, že byste automaticky úvěr nedostal. Důležité je mít stálý příjem, z něhož budete schopen pravidelně splácet, a splnění dalších podmínek při prověřování vaší schopnosti splácet.
Jak si mohu ověřit, že nejsem vedený v registru dlužníků?
Pokud máte pochybnosti o svém splácení v minulosti, doporučujeme si před podáním žádosti o půjčku ověřit, jaké informace jsou o vás vedeny v Registru FO sdružení SOLUS. Můžete k tomu využít aplikaci určenou pro mobilní telefony s operačním systéme Android "SOLUS – SMS výpis". Aktuální a spolehlivé informace získáte přímo na svůj mobilní telefon odkudkoli během pár chvil. Aplikaci si můžete stáhnout zde.
Kdy podepisuju smlouvu o půjčce na auto?
Záleží na tom, kde a jaké auto kupujete. Pokud jste si vybral auto v partnerském autobazaru, podepíšete smlouvu přímo s prodávajícím. Pokud vám s výběrem pomáhá Autotým, zajistí pro vás i vyřízení smlouvy o půjčce. Pokud si berete hotovostní půjčku na auto, můžete ji podepsat ve Správci financí, nechat si ji doručit domů, nebo ji podepsat na České poště.
Kdy si můžu odvézt vybrané auto?
Pokud kupujete vůz v partnerském autoservisu, můžete s autem odjet hned, jak s prodávajícím vyřešíte veškerou dokumentaci a podepíšete s ním úvěrovou smlouvu. V ostatních případech není v našich silách jakkoli ovlivnit samotný nákup vozu, peníze na jeho koupi vám zašleme ihned po podepsání smlouvy.

Jak splácet půjčku na auto

Kdy mám poslat první splátku půjčky?
Termín splatnosti první splátky je přesně za měsíc od uzavření smlouvy o nákupu auta na splátky nebo od vyplacení peněz na váš účet.
Jakým způsobem můžu svůj vůz splácet?
Splátky můžete platit jednorázovým nebo trvalým příkazem ze svého účtu, složenkami, které vám pošleme, nebo přes terminál Sazky.
Můžu změnit způsob úhrady splátek v průběhu splácení?
Jak nám pošlete splátku je vždy jen na vás. Peníze je vždy pouze nutné odeslat na správný bankovní účet a se správným variabilním symbolem. Tyto údaje najdete ve své úvěrové smlouvě.
Stačí, když peníze pošlu v den splatnosti splátky?
Ne, splátky je nutné hradit tak, aby platba byla na našem účtu vždy k datu splatnosti. Při úhradě bankovním převodem proto doporučujeme platbu provést alespoň 3 pracovní dny před datem splatnosti, u poštovní poukázky pak alespoň 5 pracovních dnů před datem splatnosti).
Můžu změnit termín svých splátek?
Pokud vám nevyhovuje termín splátky, vyplňte žádost pro změnu termínu a pošlete ji na adresu: Home Credit a.s. Nové sady 996/25 602 00 Brno
Můžu půjčku na auto splatit předčasně? Za jakých podmínek?
Ano, svůj úvěr můžete kdykoli předčasně splatit, a to zcela zdarma. Nejdřív nám ale dejte o svém záměru vědět. Řekneme vám, kolik přesně zbývá doplatit, a nastavíme ukončení úvěru.
Můžu změnit výši měsíční splátky?
To bohužel nelze, splátka za auto je pevně daná a nelze ji měnit.
Můžu měnit účet, ze kterého posílám splátky?
Ano, nezáleží na tom, z jakého účtu nám splátka přijde. Důležité je, aby přišla se správným variabilním symbolem.
Kde zjistím číslo účtu, kam mám splátku posílat, a variabilní symbol?
Splátky půjčky posílejte na účet 2004780111/6000. Variabilní symbol je číslo vaší úvěrové smlouvy. Kromě smlouvy ho najdete také ve Správci financí.
Je možné splátku nějak odložit, nebo zmrazit?
Ano, pokud jste si v minulosti sjednal službu Odklad splátek. Potom stačí jen zavolat našim operátorům na 542 100 100 a domluvit se na podrobnostech. Pokud tuto službu nemáte sjednanou, můžete si splátku odložit jednorázově, ale za poplatek 199 Kč. Zavolejte kvůli tomu na 542 100 100.
Když se rozhodnu auto vrátit, zruším tím i svůj úvěr?
Nejprve je nutné, abyste vše vyřešil přímo u prodejce, kde jste si vůz koupil a kde jste uzavřel smlouvu o financování. Dokud s prodejcem o vrácení vozu jednáte a není uzavřena případná reklamace, musíte nadále platit splátky vašeho úvěru. Jakmile prodejce uzavře reklamaci, ruší se tím i vaše úvěrová smlouva. Po jejím ukončení máte nárok na vrácení splacené části úvěru, ale zaplacené úroky a pojištění se nevrací. My proto nejprve uděláme finální kalkulaci stavu vašeho splácení, kterou vám pošleme s pokyny pro další postup, nebo potvrzením o ukončení úvěru.
Jak poznám, žejsem své auto už kompletně splatil?
Potvrzení o doplacení vašeho úvěru najdete ve svém účtu ve Správci financí. Zároveň vám ho pošleme poštou, abyste měli potvrzení černé na bílém.

Pojištění půjčky na auto

Půjčku na auto už mám sjednanou, ale chtěl bych si k ní sjednat i pojištění schopnosti splácet. Jak na to?
To není vůbec problém. Prostě zavolejte na 542 100 100. Naši operátoři s vámi pojištění dodatečně sjednají.
Přišel jsem o práci, ale zaměstnanecký poměr jsme uzavřeli dohodou. Můžu i tak využít pojištění Pomoc?
Ano. Pokud vám pojišťovna neuzná nárok na pojistné plnění, my vám splátky odložíme. Důležité je, abyste předložil potvrzení z úřadu práce, že jste skutečně bez zaměstnání.
Kdy začne mé pojištění platit?
Pojištění platí ode dne, ke kterému jste si ho sjednal. Pokud by pojišťovna v počátku pojištění neuznala váš nárok na pojistné plnění, my vám splátky odložíme až na 12 měsíců.
Komu vyplatí pojišťovna peníze v případě pojistné události?
Peníze z pojistného plnění pošle pojišťovna na váš účet, který jí uvedete. V případě úmrtí pojistné plnění vyplatí tomu, kdo na to má právo - manželovi či manželce, případně dalším rodinným příslušníkům.
Musím peníze od pojišťovny použít na splacení splátek?
Ačkoliv je účelem pojištění umožnit vám splácet, i když se vaše příjmy zmenší, není vaší povinností peníze od pojišťovny použít na zaplacení splátek.
Jak platím za pojištění?
Pojištění platíte společně se splátkami své půjčky. Cena pojištění navýší celkovou částku, kterou nám měsíčně posíláte.
Můžu si pojištění zrušit?
Ano, pokud jste přesvědčený, že vám pojištění nijak nepomůže, pojištění můžete vypovědět.

Povinné ručení a havarijní pojišténí

Kdy a jak si můžu sjednat povinné ručení a havarijní pojištění?
Oba typy pojištění si sjednejte spolu s úvěrovou smlouvou.
Budou zohledněny moje bonusy při sjednání povinného ručení?
Ano, spolu s pojišťovnou UNIQA jsme schopni vám započítat bonusy za bezeškodní průběh pojistek z minulých let. Stačí si spolu s úvěrovou smlouvou sjednat pojištění UNIQA Premium.
Mohu si v průběhu trvání úvěru na vozidlo připojistit čelní sklo?
O doplňkové pojištění (např. čelního skla, zavazadel, sedadel) lze v současné době požádat zároveň s žádostí o úvěr společně s nabízeným havarijním pojištěním konkrétní spolupracující pojišťovny. Pojistné za doplňkové pojištění je pak součástí splátky úvěru.
Kdy bude moje povinné ručení a havarijní pojištění ukončeno?
Pokud si sjednáte havarijní pojištění nebo povinné ručení jako součást úvěrové smlouvy, vaše pojištění vždy končí spolu s ukončením úvěrové smlouvy (např. u předčasného doplacení úvěru nebo řádného splacení úvěru). Od data ukončení úvěrové smlouvy jste již povinen si vozidlo pojistit sám individuálním pojištěním. Pokud na vašem vozidle nastala pojistná událost totální škoda nebo odcizení, vaše pojištění zaniká k datu pojistné události. Pokud o ukončení pojištění žádáte v průběhu trvání úvěrové smlouvy, vaše pojištění zaniká vždy k datu příští splátky
Je třeba povinné ručení a havarijní pojištění nějak aktualizovat?
Ne, podmínky, které si dohodnete při podpisu smlouvy zůstávají stejné po celou dobu splácení úvěru.
Kdo mi vydá zelenou kartu?
Při sjednání pojištění spolu se sjednáním úvěrové smlouvy vám prodejce vystaví dočasnou zelenou kartu přímo na místě. Následně vám zelenou kartu zašlou přímo z pojišťovny. Ta vám bude zasílat také novou kartu na každý další rok.
Měl jsem nehodu, kam mám nahlásit pojistnou událost?
Neprodleně kontaktuje pojišťovnu a naši klientskou linku, naši operátoři vám poradí, jak postupovat dál.
Je třeba splácet úvěr v průběhu šetření pojistné události?
Ano, úvěr jste povinen splácet i v průběhu šetření pojistné události. Po ukončení šetření pojistné události ve výsledné kalkulaci budou tyto splátky samozřejmě zohledněny.
Potřebuji zapůjčit VTP (velký technický průkaz) z důvodu STK. Jak o něj mohu požádat?
Zašlete nám vyplněný a podepsaný formulář, který je umístěný na našich webových stránkách www.homecredit.cz/klientska-zona/auto-na-splatky/dokumenty-ke-stazeni, na adresu společnosti - Home Credit a.s., Nové sady 996/25, 602 00 Brno. Vaši žádost můžete i nascanovat a poslat nám na email boa@homecredit.cz.
Kde si mohu nechat opravit poškozené vozidlo?
Všechny smluvní pojišťovny akceptují opravu vozidla pouze v tzv. autorizovaných opravnách. Pokud si vozidlo necháte opravit v neautorizované opravně, riskujete snížení pojistného plnění o 10-30 %. Smluvní pojišťovny ani společnost Home Credit neakceptuje opravu vozidla rozpočtem, tzn. svépomocí.
© 2017 Home Credit a.s., Nové sady 996/25, 602 00 Brno
Webdesign & development by SiteOne