542 100 100

Pracovní dny od 8 do 18 hod.

Číslo 840 155 155 nahrazujeme pevnou linkou. Můžete volat výhodněji, podle běžné sazby svého operátora.

727 618 618

Pracovní dny od 8 do 18 hod.

Chcete volat na mobilní číslo? Na této lince můžete využít své volné minuty.

Pokud neradi voláte, napište nám email!

10 pravidel jak bezpečně používat nejen Správce financí

Jak finančně zvládnout přírůstek do rodiny

„Každý týden několik tisíc za plenky, dětskou kosmetiku, kaše a další výživu. Měsíčně pak další výdaje za oblečení, hračky a nákupy v lékárně. Dále pravidelné platby za kurzy cvičení maminek s dětmi a návštěvy dětských center. A to už máme za sebou pořízení postýlky, kočárku a autosedačky, a před sebou zařízení dětského pokoje, koupi vozíku za kolo a další a další věci, bez kterých se jen těžko obejdeme."

"Kde na to máme brát z mateřské a z jednoho průměrného příjmu?“

Jak finančně zvládnout přírůstek do rodiny

Postěžoval si před časem kolega zaskočený tím, jak se narozením dlouho očekávaného dítěte změnila finanční situace jeho rodiny. Nejen že mu nezbývají žádné peníze na to, aby mohl alespoň část peněz uspořit, ale v některých měsících si musí půjčit od přátel nebo rodiny.

Ano, rodičovství přináší kromě velké radosti také spoustu nákladů navíc. Pokud se ocitnete v podobné situaci jako on a výdaje spojené s péči o dítě Vám začínají přerůstat přes hlavu, máte několik možností.

Spořte si nebo vydělávejte víc

Předně těhotenství trvá zpravidla 9 měsíců, takže se na tuto změnu dá připravit, aby nás nezasáhla jako rána z čistého nebe. Pokud početí plánujete delší dobu, je dobré si postupně vytvářet finanční rezervu, která Vám očekávané náklady pomůže alespoň z části pokrýt.

Další možností je poohlédnout se po práci, která by Vám zajistila vyšší příjem. Pokud se Vám nepodaří ani jedno, můžete se vydat cestou snižování ostatních životních nákladů, se kterou ovšem půjde ruku v ruce snižování Vaší životní úrovně. Pokud si životní úroveň chcete zachovat bez pomoci známých či příbuzných, máte možnost využít některý z úvěrových produktů, který Vám pomůže podobnou situaci dlouhodobě překlenovat.

Zkuste si chytře půjčit

Nevhodnějším řešením může být tzv. kontokorent nebo kreditní karta. Kontokorent – povolené přečerpání na vašem bankovním účtu – Vám umožní ve chvíli, kdy se s penězi dostanete na nulu, plynule přejít do mínusu. Za peníze, které vyčerpáte nad rámec svého zůstatku na kartě, samozřejmě zaplatíte bance úrok. Pokud si chcete krátkodobě – do vaší příští nebo maximálně přespříští výplaty – půjčit a neplatit nic navíc, sjednejte si kreditní kartu. Ta umožňuje vrátit peníze, které z karty využijete, během bezúročného období. To je zpravidla kolem 50 dní, kdy můžete peníze využívat bezplatně.

Pomoci vám mohou tyto produkty

Premia karta Home Credit

S Premia kartou pouhým nakupováním sbíráte prémiové Kč, kterými následně zaplatíte svůj příští nákup. Navíc máte nárok na okamžité slevy v široké síti obchodů

 • nemusíte mít své vlastní peníze a můžete si již dnes koupit to, co potřebujete
 • v obchodech označených logem premia získáte okamžitou slevu až 15 %
 • bezúročné období na bezhotovostní platby/nákupy až 51 dnů .
Více informací o kartě
Zažádat o kartu

Hotovostní půjčka

Pokud dáváte přednost klasické půjčce, vezměte si tu naši. Můžete si ji sjednat on-line, po telefonu nebo osobně.

 • půjčíme Vám 10 000 až 200 000 Kč
 • nepotřebujete ručitelele
 • pokud s ní nebudete spokojeni, můžete půjčku zrušit
Více informací o půjčce
Zažádat o půjčku

Související pojmy

 • Kreditní karta Home Credit Patří k mezinárodním platebním kartám standardu MasterCard Unembossed (neembosovaná karta, tj. bez…
 • Úrok Je peněžitá odměna, kterou platí klient věřiteli za půjčení peněz. Velikost úroku je závislá na…

Kontakty

 • Klientská linka
  542|100|100
Kontaktní údaje